Przejdź do artykułu
2021-08-08 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Pomorskie Centrum Logistyczne w rozbudowie

GLP, inwestor i deweloper nieruchomości logistycznych i przemysłowych, otrzymał pozwolenie na budowę kolejnego etapu Pomorskiego Centrum Logistycznego w Gdańsku. W sąsiedztwie terminala kontenerowego DCT Gdańsk powstanie dodatkowe 38 920 mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej.

Pomorskie Centrum Logistyczne to multimodalny obiekt, który ma dostęp do krajowych i międzynarodowych szlaków morskich, drogowych, kolejowych oraz lotniczych. Inwestycja znajduje się obok DCT Gdańsk – głębokowodnego portu na Bałtyku, z którego korzystają największe statki transportowe świata, a jego rozpoczynająca się rozbudowa zwiększy możliwości przeładunkowe DCT do 4,5 mln TEU rocznie.

Jesienią br. rozpocznie się tu budowa nowego obiektu, który będzie jeszcze lepiej dostosowany do potrzeb klientów i bardziej ekologiczny. Zwiększona do 12 metrów wysokość hali oznacza, że klienci zyskają dodatkowy poziom składowania, co może wygenerować nawet 20% oszczędności na wynajmie. Wzmocniona konstrukcja dachu umożliwi instalację paneli fotowoltaicznych, a przesunięcie pierwszego rzędu słupów ułatwi manewrowanie wózkami widłowymi w strefie załadunku, która została powiększona do 24 metrów szerokości. Zwiększona nośność podłogi do 7 ton na metr kwadratowy wytrzyma nacisk ciężkich maszyn produkcyjnych.

Nasze centrum dystrybucyjne obok terminala kontenerowego DCT Gdańsk jest idealnym miejscem dla firm korzystających z frachtu morskiego, które cenią udogodnienia związane z przeładunkiem czy procedurami celnymi. Nowy obiekt o podwyższonym standardzie zapewni im realne oszczędności i efektywniejsze wykorzystanie zajmowanej powierzchni – mówi Magdalena Górska-Wojtas, Business Development Manager GLP.

W Pomorskim Centrum Logistycznym istnieją już cztery budynki o łącznej powierzchni 150 tys. mkw. Kolejny obiekt będzie gotowy latem 2022 roku. Docelowo może tu powstać nawet 500 tys. mkw. przestrzeni logistycznej wraz z zapleczem biurowym.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Automaty paczkowe obniżają koszty "ostatniej mili"
Metody DRP i DRP II usprawniają procesy logistyczne
VW Caddy i Transporter 6.1 zdobywają kolejne nagrody
78. Tour de Pologne przyciągnęło kolejnego sponsora
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Kolejna inwestycja UPS w sektorze medycznym
AXI IMMO zapewniła usługę doradczą firmie TECH LIGHT
Wózki Clark zapewniły „zieloną logistykę” dla magazynu
LPP po raz kolejny zaufało Panattoni
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA