Przejdź do artykułu
2021-08-04 | Magazynowe inwestycje i transakcje

130 000 mkw. magazynu w pierwszej fazie budowy

Deweloper powierzchni komercyjnych Hillwood Polska rozpoczął budowę pierwszej fazy nowego centrum logistycznego Hillwood Rawa Mazowiecka. Projekt będzie powstawał etapami, a cały park zaoferuje najemcom w sumie ponad 130 tys. mkw. powierzchni magazynowej.

W pierwszym kwartale 2022 roku do użytku zostanie oddana pierwsza faza inwestycji o powierzchni ponad 16 tys. mkw. Umowę na wynajem części budynku podpisała już firma BabySafe.

W centrum logistycznym Hillwood Rawa Mazowiecka – BabySafe S.A. wynajmie 4369 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej. BabySafe specjalizuje się w kategorii produktów dla dzieci przeznaczonych do ich przewożenia. Główną domeną jej działalności są foteliki samochodowe oraz akcesoria dla dzieci w podróży.

– Z Rawą Mazowiecką związani jesteśmy od założenia Spółki, czyli już 20 lat. Doceniamy walory lokalizacji i komfort działania w lokalnym środowisku. Decyzja o wprowadzeniu do nowych obiektów była wiec dla nas naturalną konsekwencją przyjętej strategii. Nowe biuro i magazyny to kolejny etap rozwoju naszej Spółki. – wyjaśnia Paweł Laskowski-Fabisiewicz, Prezes BabySafe S.A.

Hillwood Rawa Mazowiecka to centrum logistyczne o powierzchni 130 264 mkw., z czego w pierwszym etapie powstanie 16 290 mkw. Inwestycja zlokalizowana jest 2 km od węzła S8 / DK 72 „Rawa Mazowiecka Północ”. Projekt zapewnia dobry dostęp do głównych szlaków komunikacyjnych w kraju – drogi ekspresowej S8 oraz autostrad A1 i A2.

Park logistyczny w Rawie Mazowieckiej to nasza kolejna inwestycja typu brownfield. Wcześniej na tym terenie znajdowały się zamknięte wiele lat temu zakłady mięsne oraz najwyższy biurowiec w Rawie Mazowieckiej. Po wyburzeniu starych budynków wybudujemy tutaj centrum logistyczne klasy A. Dzięki reindustrializacji tego typu obszarów, zatrudnienie i szanse na rozwój zawodowy może zyskać kilkaset osób. – mówi Jan Kaliński, Business Development Director w Hillwood Polska.

Park logistyczny w Rawie Mazowieckiej to hale magazynowe wysokiego składowania o możliwej wysokości zabudowy nawet do 40 m. Podobnie, jak we wszystkich budynkach dewelopera, w powstających magazynach zostanie zamontowane oświetlenie LED. Budynki będą posiadały najwyższy standard odporności ogniowej – powyżej 4000 MJ/mkw. – i będą monitorowane przez 24 godziny na dobę.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Ruszyła budowa Panattoni Park Błonie III
78. Tour de Pologne przyciągnęło kolejnego sponsora
Powodzie paraliżują łańcuchy dostaw
Rozbudowa powierzchni magazynowej w cargo-partner
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Lider branży alkoholowej współpracuje z FM Logistic
Uroczyste otwarcie centrum dystrybucyjnego MLEKOVITA
Komputery naramienne usprawnią pracę w magazynie
Złoty Kompas 2021 w rękach Prologis
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA