Przejdź do artykułu
2021-06-22 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Panattoni z milionem m kw. w poznańskim regionie

Panattoni, deweloper powierzchni przemysłowych, zrealizuje 65 000 m kw. w ramach Panattoni Park Poznań West Gate i przekroczy milion m kw. dostarczonej powierzchni w regionie. Deweloper zbuduje centrum dystrybucyjne z ponad 100 dokami załadunkowymi, a całość inwestycji przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent. Kompleks powstanie w marcu 2022 r.

Pierwszy milion trzeba…wybudować

Panattoni rusza z realizacją Panattoni Park Poznań West Gate w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem o docelowej powierzchni 65 000 m kw. Budowa inwestycji wystartuje latem br., a jej finalizacja przewidziana jest na marzec 2022. Kompleks, dzięki położeniu na zachodzie kraju, zapewni dobre połączenie ze stolicą Niemiec – Berlinem, a także umocni pozycję dewelopera w regionie. – W Poznaniu i okolicach działamy od początku istnienia polskiego oddziału firmy i jeszcze w tym roku planujemy przekroczyć milion m kw. dostarczonej powierzchni. Bogate portfolio zbudowaliśmy na zaufaniu klientów z różnych branż. Tylko w ciągu ostatniego roku rozpoczęliśmy m.in. dwie ważne realizacje dla sektora e-commerce – ponad 105 000 m kw. dla DHL Supply Chain, pod obsługę Zalando i 23 500 m kw. dla Ekol Poland, który prowadzi operacje dla producenta odzieży outdoorowej – Regata. Ponadto do naszego portfolio wpisaliśmy kolejnego klienta z branży spożywczej – firmę OneDayMore. Praca na rynku poznańskim wre i jeszcze nie czas na przerwę – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

Panattoni Park Poznań West Gate powstanie w Tarnowie Podgórnym przy Drodze Krajowej 92, zaledwie 7 km od Węzła Poznań Zachód, łączącego DK 92 z drogą ekspresową S11. Ta docelowo dotrze do Koszalina na północy, a także do Bydgoszczy i Katowic na południu. Ponadto pozwoli na dojazd w ok. 15 minut z Panattoni Park Poznań West Gate do autostrady A2, łączącej m.in. Warszawę, Łódź, Poznań i Berlin. – Wybierając tę lokalizacje najemcy otrzymują nie tylko dogodne połączenia, ale także doskonały klimat dla biznesu dzięki położeniu w strefie przemysłowej Tarnowa Podgórnego - w sąsiedztwie takich przedsiębiorstw jak Lidl, Mondelez, czy Imperial Tabaco. W samej gminie działa ponad 5000 podmiotów gospodarczych, co potwierdza, jak dobrą pracę dla rozwoju regionu wykonały władze lokalne – dodaje Katarzyna Kujawiak, Development Director z Panattoni.

Panattoni Park Poznań West Gate zostanie wybudowany zgodnie z najwyższymi normami zrównoważonego budownictwa i przejdzie certyfikację BREEAM na poziomie Excellent, jako jeden z pierwszych w regionie. Obiekt zostanie napędzony energią z odnawialnych źródeł i stanie się kolejnym krokiem Panattoni w stronę ambitnego celu, jakim jest osiągnięcie neutralności emisyjnej w 2025 roku. W budynkach zastosowane zostaną systemy ograniczające zużycie wody, ciepła i energii, a także szereg rozwiązań dla wellbeingu użytkowników – od odpowiedniej akustyki i oświetlenia części biurowych, przez strefy zielone i strefy relaksu, po infrastrukturę ładowania samochodów elektrycznych.

Działalność Panattoni napędza nieustanny rozwój poznańskiego rynku magazynowego, który w 2020 r. przekroczył 2 mln m kw. dostarczonej powierzchni. Ponadto w I kw. 2021 r. był najbardziej rozchwytywany, generując popyt na poziomie 426 000 m kw.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ

 


Zobacz także

Na Śląsku powstaje największa inwestycja Panattoni
Awizo DESADV + SSCC w Grupie Żywiec
Dystrybutor sprzętu AutoID poszerza asortyment
Operator logistyczny otrzymuje prestiżową nagrodę
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Hillwood buduje magazyn w Rawie Mazowieckiej
Targi Taropak 21 odbędą się w formie hybrydowej
Rozbudowa powierzchni magazynowej w cargo-partner
Ruszyła budowa Panattoni Park Błonie III
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA