2020-07-21 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Nowe centrum logistyczne w Luksemburgu

DB Schenker w Luksemburgu rozszerza swoją działalność, otwierając nowy obiekt w pobliżu terminala cargo na lotnisku w Luksemburgu, które jest jednym z głównych portów lotniczych Europy. Powstanie tam nowe centrum logistyczne, które będzie powiązane z europejską i światową siecią DB Schenker, zapewniając bezpośrednie połączenia ze wszystkimi głównymi rynkami konsumenckimi. Nowy obiekt o powierzchni ponad 7000 mkw. pozwoli na stworzenie 100 miejsc pracy.

„W związku z ciągłym rozwojem DB Schenker wybuduje nowe centrum logistyczne w pobliżu lotniska w Luksemburgu”, mówi Emile Goossens, Chief Financial Officer w Schenker Logistics Benelux. „Dzięki ścisłej współpracy z rządem Luksemburga i naszym partnerem z branży nieruchomości, firmą WDP, udało się znaleźć nową lokalizację w centrum Eurohub w Contern. Obiekt powstanie zgodnie z wysokimi standardami zrównoważonego rozwoju i umożliwi zatrudnienie 100 pracowników”.

„Dzięki nowemu terminalowi będziemy mogli zaoferować kompleksowe portfolio usług w całym łańcuchu dostaw”, mówi Axel Quadt, Managing Director w Schenker Luksemburg GmbH. „Nowy obiekt pozwoli zwiększyć możliwości załadunku i rozładunku dla przesyłek lotniczych. Dodatkowo, będziemy mogli dalej rozszerzać oferowane przez nas usługi i dostarczać wartość dodaną w przewozach drobnicowych z wykorzystaniem pełnej siatki połączeń Schenkera”.

DB Schenker działa w Luksemburgu od 1989 r. i od tego czasu odnotowuje dynamiczny wzrost. Rozpoczynając funkcjonowanie w Luksemburgu – jako centrum transportu lotniczego – operator logistyczny rozszerzył swoje portfolio o fracht morski, transport lądowy i logistykę magazynową. Schenker Logistics BeNeLux inwestuje w obiekty, umożliwiające skuteczną realizację każdego typu zleceń.

Firma WDP Luksemburg wybuduje nowe centrum dystrybucyjne o powierzchni ok. 15 000 mkw. w strefie logistycznej Eurohub Center w Contern. DB Schenker, dostawca usług logistycznych, wynajmie około 7000 mkw. na dziesięć lat. Rozpoczęcie działalności operacyjnej planowane jest w IV kwartale 2021 r., pod warunkiem pomyślnego zakończenia obowiązujących procedur zatwierdzających. WDP Luksemburg zamierza zainwestować w ten projekt ponad 18 mln euro.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

DL Invest i DHL wybudują wspólnie centrum logistyczne
Inwestycja operatora logistycznego jest warta 26 mln euro
Magazyn w Mszczonowie jest w stanie pomieścić 2 mld puszek
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DB Schenker wybrał partnera telematycznego
Kolejny terminal DB Schenker pod Rzeszowem
DB Schenker logistykę w Oslo opiera wyłącznie o pojazdy zeroemisyjne
Magazyn DB Schenker w Łodzi operacyjnie doskonały
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA