2019-07-30 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Węgierski hektar

Zaprojektowany, wybudowany, oddany do użytku i w pełni wynajęty! W czerwcu długoletni klient Prologis, firma logistyczna FIEGE, podpisał umowę najmu 10 600 metrów kwadratowych w nowym budynku 12 w Prologis Park Budapest-Harbor. Dzięki tej transakcji FIEGE zwiększa swoją wynajmowaną powierzchnię w parku, zajmując już łącznie 40 000 metrów kwadratowych.
„Z Prologis współpracujemy już od wielu lat, dlatego bardzo ucieszyła nas propozycja powiększenia wynajmowanej powierzchni – dzięki temu będziemy mogli rozwijać działalność w niewielkiej odległości od naszego dotychczasowego magazynu w Prologis Park Budapest-Harbor. Oprócz doskonałej lokalizacji, budynek 12 wyróżniają najnowocześniejsze rozwiązania i udogodnienia zaprojektowane z myślą o zrównoważonym rozwoju” – powiedział Gergely HEPP, Dyrektor Zarządzający FIEGE na Europę Środkową i Wschodnią.

Klienci wiedzą, że skuteczny łańcuch dostaw pomoże im w jeszcze bardziej efektywnym prowadzeniu działalności. Dlatego Prologis realizuje nowoczesne, zrównoważone inwestycje w lokalizacjach, które umożliwiają naszym klientom dostęp do kluczowych rynków. Doskonała lokalizacja

Prologis Park Budapest-Harbor jest położony na południowym krańcu Budapesztu, w dzielnicy 22, zaledwie 12 kilometrów na południe od centrum miasta. Jego lokalizacja zapewnia doskonały dostęp do międzynarodowych tras handlowych przez drogę krajową N6 oraz autostrady M0 i M6.

Nowoczesny i zrównoważony

Budynek 12 to najnowocześniejszy obiekt Prologis, pierwszy budynek w Europie Środkowej zaprojektowany w technologii BIM. Został on starannie zaplanowany z myślą o zrównoważonym rozwoju i efektywności. Innowacyjny system ogrzewania umożliwia obniżenie jego kosztów o 30 procent, a energooszczędne oświetlenie LED i duże świetliki pozwalają zmniejszyć zużycie energii elektrycznej o 45 procent w porównaniu z najnowszymi standardami w tym zakresie. System smart meteringu pomaga monitorować i optymalizować zużycie mediów. Przed budynkiem znajdują się też stacje ładowania samochodów elektrycznych, które mają zachęcić użytkowników parku do przechodzenia na e-mobilność. 

Długoletnie partnerstwo

„Nasza współpraca z FIEGE na Węgrzech rozwija się już od ponad 10 lat” – powiedział László Kemenes, senior vice president, country manager na Węgry. „Znamy profil działalności naszego klienta i wiemy, co jest dla niego najważniejsze – to niezwykle istotne, jeśli chcemy, aby nasz zespół mógł opracowywać szybkie i skuteczne rozwiązania, które spełnią jego oczekiwania. Życzymy FIEGE dalszych sukcesów i pomyślnej pracy w parku”.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Geis wprowadzi się do Distribution Park Grodzisk Mazowiecki
W Lublinie powstaje inwestycja warta 130 mln zł
Pierwszy niskoemisyjny terminal przeładunkowy w Norwegii
Dachser powiększa swoje polskie oddziały
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

AsstrA pomaga budować tory w Serbii
Rynek nieruchomości logistycznych w obliczu epidemii COVID-19
6 000 metrów kwadratowych dla nowego klienta
14 000 metrów kwadratowych w Park Budapest-Harbor
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA