2019-05-22 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Wiosną rosną magazyny pod Poznaniem

W ramach rozbudowy największego centrum logistycznego Grupy Raben, w podpoznańskim Robakowie powstała nowoczesna hala magazynowa o powierzchni 21 tys. m². Po zakończeniu inwestycji, Centrum Logistyczne w Gądkach zajmuje 120 tys. m2 powierzchni magazynowej, z możliwością składowania 185 tys. palet. Uroczyste otwarcie obiektu nastąpiło 20 maja.

Inwestycja zlokalizowana jest na terenie Centrum Magazynowo – Logistycznego Raben Logistics Polska, znajdującego się przy ulicy Zbożowej w Robakowie, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi S11 i 5km od węzła Krzesiny, łączącego drogę S11 z autostradą A2.

Magazyn logistyczny wysokiego składu pomieści 41 tys. palet i podzielony został na pięć stref, w tym specjalistyczne, które m.in. umożliwiają składowanie aerozoli, czy utleniaczy. Każda ze stref oddzielona jest ścianami wydzielenia pożarowego REI 240 z bramami pożarowymi o odporności ogniowej EI 120. Instalacje tryskaczowe, podsufitowe i wewnątrzregałowe zostały wykonane zgodnie ze standardem FM Global. Aby minimalizować zagrożenie dla środowiska, posadzka w nowych obiektach jest odporna na działanie parafiny, alkoholu, rozpuszczalników, aerozoli i smarów, zgodnie z niemiecką regulacją WGK-2

W celu uzupełnienia wachlarza towarów, które mogą być składowane w tym magazynie, w ramach inwestycji jedną z komór w istniejących obiektach dostosowano do składowania szerokiego przekroju towarów sklasyfikowanych wg normy NFPA jako ciecze palne klas IA, IB, IC. Taki asortyment wymaga odpowiedniego zabezpieczenia p.poż., dlatego w jednej z hal zamontowany został system pianowy – high expansion foam. System ten jest wykonany zgodnie ze standardami FM GLOBAL.

„Bezpieczeństwo naszych pracowników, czy naszych sąsiadów jest w Grupie Raben wartością nienegocjowalną. Stąd, stawiając nowe obiekty dbamy o wyposażenie ich w najnowocześniejsze systemy, takie jak np. nowoczesny system automatycznego gaszenia pianą” – komentuje Wojciech Szafran, Dyrektor Regionu, Raben Logistics Polska.

Inne ciekawe rozwiązania to zastosowanie regałów z wąskimi alejami, co z kolei wymaga wykorzystania specjalnego typu wózków.

„W naszym magazynie funkcjonują wózki systemowe z nawigacją, co z pewnością ułatwia pracę operatorów. Leasingujemy także wózki wysokiego składowania oparte na zasilaniu bateriami litowo-jonowymi, zamiast dotychczas najczęściej używanych baterii kwasowych” – wyjaśnia Wojciech Szafran.

Obiekt dedykowany jest także do produkcji co-packingowej. W tym celu przygotowana została specjalistyczna powierzchnia, uzbrojona w automatyczne rozwiązania wspierające procesy kompletacji oraz pakowania, jak np. linia do produkcji standów, zgrzewarki automatyczne, urządzenia etykietujące, paletyzatory, czy specjalne roboty pakujące.

Inwestycja w nowy magazyn była możliwa między innymi dzięki kontynuacji i rozszerzeniu współpracy z firmą Henkel.

„Realizowany właśnie projekt ma na celu długoterminową poprawę i optymalizację procesów magazynowania i przygotowania dostaw. Nowoczesne rozwiązania, które wdrażamy we współpracy z firmą Raben, pozwolą nam na sprawniejszą realizację zleceń i podniesienie jakości obsługi naszych klientów” – powiedziała Iwona Przybył, która odpowiada za całość operacji logistycznych dla dywizji Beauty Care firmy Henkel w Polsce i w krajach bałtyckich

Po zakończeniu inwestycji, Centrum Logistyczne Raben Logistics Polska w Gądkach zajmuje 120 tys. m2 powierzchni magazynowej, z możliwością składowania 185 tys. palet i prawie 18 tys. m2 powierzchni przeładunkowej (cross-dock) oraz 5000 m2 powierzchni produkcyjnej.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

ArchiDoc najemcą w Hillwood Janki Sokołów
Lidl uruchamia sklep internetowy z magazynem w Błoniu
Park logistyczny Panattoni ma dać pracę 7 tys. osób
Największą podaż magazynów generuje warszawski rynek
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Raben zwiększa świadomość ekologiczną dbając o środowisko
Raben otwiera nowy magazyn w świętokrzyskim
Ewald Raben z medalem za zasługi dla rozwoju polskiej gospodarki
Regularne, międzynarodowe linie drobnicowe są zawsze odpowiedzią na potrzeby rynku
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA