2019-05-16 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Coraz mniej miejsca w Jankach

Archidoc, spółka specjalizująca się w digitalizacji i kompleksowej obsłudze dokumentów, wynajęła 10 tys. mkw. w nowo wybudowanym centrum logistycznym Hillwood Janki Sokołów pod Warszawą. Do wynajęcia pozostało już tylko 7,7 tys. mkw.

Budowa nowego centrum logistycznego Hillwood została ukończona w maju. Obecnie w budynku prowadzony jest fit-out dla nowych najemców. Nieruchomość, o całkowitej powierzchni 33 tys. mkw., położona jest bezpośrednio przy węźle trasy S8, na odcinku Salomea-Wolica, który łączy trasę katowicką (S8) i krakowską (DK7/S7), z południową obwodnicą Warszawy (S2) i dalej z autostradą A2, zapewniając doskonały dostęp do krajowej sieci dróg oraz bliskość stołecznego rynku konsumenckiego.

„Dzięki nowej inwestycji Hillwood wzmacnia swoją obecność w aglomeracji warszawskiej, która wciąż ma duży potencjał rozwoju.To już nasza kolejna inwestycja na tym jednym z najważniejszych rynków magazynowych w Polsce. Obecni jesteśmy już m.in. w Pruszkowie, Błoniu, Markach oraz okolicach Góry Kalwarii, a w przyszłości planujemy również inwestycję na Targówku, w granicach Warszawy” – mówi Hubert Michalak, Prezes Hillwood Polska Sp. z o. o. „Przykład ArchiDoc pokazuje, że nieruchomości Hillwood mogą być doskonałym wyborem dla firm z różnych branż. W naszych magazynach doskonale odnajdą się firmy logistyczne, produkcyjne czy handlowe. Zaletami są wysoka jakość budynków, dobra lokalizacja oraz bliskość aglomeracji” – dodaje Hubert Michalak.

Archidoc to jedna z największych polskich firm oferujących usługi biznesowe z obszaru zarządzania dokumentami i obsługi back-office. Firma zajmuje się m.in. przetwarzaniem dokumentów papierowych na formę elektroniczną, wprowadzaniem w firmach elektronicznego obiegu dokumentów, obsługą kadr i płac, czy archiwizacją dokumentów papierowych.

„Specyfika naszej działalności oraz wyjątkowa wrażliwość przechowywanych zasobów wymagają od nas bardzo dużej uwagi przy wyborze lokalizacji i paramentów technicznych Centralnego Archiwum Dokumentów. Centrum Logistyczne w Jankach Sokołowie spełniło nasze potrzeby. Hillwood Polska to Partner, który potrafił znakomicie pogodzić zrozumienie biznesu z elastycznością i atrakcyjną ofertą finansową” – podkreśla Bartosz Terlecki, Wiceprezes ArchiDoc S.A.

ArchiDoc jest jednym z pięciu najemców nowego centrum logistycznego. W sumie firmy te wynajmują ponad 25 tys. mkw. Do wynajęcia w Hillwood Janki Sokołów pozostaje jeszcze ok. 7,7 tys. mkw.

Wykonawcą nowego centrum logistycznego była firma Kome Polska.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Lidl uruchamia sklep internetowy z magazynem w Błoniu
Park logistyczny Panattoni ma dać pracę 7 tys. osób
Największą podaż magazynów generuje warszawski rynek
Ruszyła budowa parku magazynowego 7R Park Rzeszów
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

PBS Connect Polska kolejnym najemcą w Hillwood Marki
Hillwood rozpoczął budowę dwóch nowych magazynów w Gliwicach i Mysłowicach
Sytuacja gospodarcza utrudni funkcjonowanie na rynku nieruchomości
Pod Warszawą powstał kolejny park logistyczny
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA