2018-07-18 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Dachser powiększa magazyny w Hiszpanii

Dachser, jeden z wiodących globalnych operatorów logistycznych, otworzył nowe obiekty w Logroño i Saragossie w Hiszpanii, zwiększając powierzchnię magazynową o 28 tys. mkw. Poprzez nowe inwestycje firma kontynuuje realizację strategii rozwoju na Półwyspie Iberyjskim. W tym roku Dachser zainwestuje w tym regionie 7,6 mln euro.
Dachser powiększa magazyny w Hiszpanii (Żródło: Dachser)

Dachser posiada gęstą sieć transportową na terenie całej Europy składającą się z 363 oddziałów, z czego aż 87 znajduje się w Hiszpanii i Portugalii. Wraz z nowo otwartymi magazynami w hiszpańskich regionach Aragonia i La Rioja, operator rozbudowuje swoją sieć logistyczną w północno-wschodniej części kraju.

-Poprzez nowe inwestycje wzmacniamy naszą obecność w regionie, wspierając jednocześnie rozwój lokalnych przedsiębiorstw przemysłowych. Dzięki oferowaniu wysokiej jakości usług zapewniamy zaawansowane rozwiązania logistyczne dostosowane do potrzeb każdego klienta – mówi Juan Quintana, Dyrektor Zarządzający Dachser European Logistics Iberia.

W Saragossie, gdzie Dachser dysponuje już silną siecią logistyczną, niedawno udostępniono ponad 26,6 tys. mkw. dodatkowej powierzchni w ramach trzech nowych magazynów. Dwa z nich znajdują się na obszarach przemysłowychPlaza iMalpica. Kolejny z rozbudowanych obiektów, położony wLogroño - stolicy prowincji La Rioja, podwoił ilość miejsca przeznaczonego na transport i potroił swoje moce przerobowe dotyczące przesyłek.

Obecnie w północnych regionach prowincji La Rioja, Aragonii i Navarra znajduje się ponad 70 tys. mkw. powierzchni na potrzeby logistyczne oraz działa ponad 70 codziennych bezpośrednich kursów zapewniających połączenie z pozostałymi oddziałami sieci Dachser. Dzięki temu klienci mogą korzystać z elastycznego rozkładu jazdy, a także pełnego dostępu do dowolnego punktu w Hiszpanii czy w innych częściach Europy. W tym celu w 2017 roku Dachser uruchomił nowe, codzienne i bezpośrednie trasy - z Saragossy do Mediolanu i Bolonii. Wraz z pozostałymi dziewięcioma połączeniami z Saragossy do Francji linie te uzupełniają rozbudowaną międzynarodową sieć Dachser.


Zobacz także

Investa wynajmuje magazyn w City Logistics Wrocław I
SpaceFactory realizuje prace projektowe i wykonawcze w Hillwood Kalwaria
Ponad 20 tys. mkw magazynu wynajęte w 7R Park Tczew
IKEA Industry Lubawa nowy magazyn wyrobów gotowych
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Megaciężarówki Dachser przemierzają czeskie drogi
Dachser z nową bezpośrednią linią na zachód Niemiec
Dachser otwiera dziewiąty magazyn w naszym kraju
Magazyn Dachser powstanie w północnych Niemczech
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA