2018-02-02 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Gdzie jest najnowocześniejszy terminal cargo w Polsce?

700 mkw. powierzchni biurowej zostało wynajęte w Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka. Najemcami zostały firmy Kuehne + Nagel, Airport Handling Services Sp. z o.o. oraz Availo Sp. z o.o. Inwestorem obiektu o łącznej powierzchni 6 700 mkw. jest spółka należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. Wartość inwestycji wyniosła ponad 30 milionów złotych.
Gdzie jest najnowocześniejszy terminal cargo w Polsce? (Żródło: Waimea)

W Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka funkcjonują wysokiej klasy klimatyzowane pomieszczenia biurowo-socjalne. Nowymi najemcami powierzchni biurowej w zostały firmy Kuehne + Nagel, Airport Handling Services Sp. z o.o. oraz Availo Sp. z o.o. Kuehne + Nagel wynajęła 95 mkw. powierzchni biurowej. W Polsce swoją ugruntowaną pozycję na rynku zawdzięcza działalności związanej ze spedycją morską, lotniczą, drogową, a także logistyką kontraktową, przy czym wyraźnie skupia się na zapewnieniu zintegrowanych informatycznych rozwiązań logistycznych. Proponuje swoim klientom ofertę logistyczną dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb z możliwością optymalizacji łańcucha dostaw. Firma Airport Handling Services jest agentem wspierającym działania handlingowe w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka zapewniając najwyższej jakości usługi związane z profesjonalną i efektywną obsługą przesyłek cargo. Na powierzchni 40 mkw. oferuje obsługę dokumentacyjną związaną z czynnościami handlingowymi przesyłek dla linii lotniczych, firm spedycyjnych oraz klientów indywidualnych. Do grona najemców dołączyła także polska firma Availo zajmując największą przestrzeń biurową o powierzchni 570 mkw. Availo to innowacyjna firma zapewniająca usługi prawne osobom fizycznym oraz przedsiębiorcom.


–Wynajęliśmy ponad 95 procent powierzchni biurowej na terenie terminala cargo. Dołączyły do nas ciekawe podmioty, które będą uzupełniały i wspierały obsługę handlingową lotniczych przewozów towarowych. Nasza inwestycja spełnia wszystkie wymagania niezbędne do obsługi transportu mulitimodalnego - lotniczego i kołowego, stwarza doskonałe warunki do obsługi każdego typu operacji logistycznych w oparciu o najwyższe standardy z zachowaniem niezbędnych norm bezpieczeństwa. Wyposażyliśmy terminal cargo w profesjonalny sprzęt, który zapewnia wysoki poziom usług w zakresie obsługi frachtu lotniczego. Jest to najnowocześniejszy Terminal Cargo w Polsce, który umożliwia Portowi Lotniczemu Rzeszów-Jasionka oferowanie w pełni komplementarnych usług w zakresie cywilnego transportu lotniczego tak w zakresie standardowych obsług towarowych jak i operacji specjalistycznych wykonywanych z użyciem najcięższych samolotów towarowych – podkreśla Arkadiusz Chlebowicz, Dyrektor Zarządzający Waimea Holding S.A. –Jestem przekonany, że profesjonalny terminal, który jest najlepiej wyposażony w Polsce, umożliwi szybki wzrost wolumenu cargo lotniczego na rzeszowskim lotnisku. Jest to bardzo ważna inwestycja z punktu widzenia rozwoju logistyki w całej Polsce. Polskie porty łączą regionalne porty z lotniczymi hubami Europy i USA. Nasza oferta dla portów lotniczych wzbogaca je o infrastrukturę logistyczną, która jest niezbędna aby podążać za wciąż dynamicznie rozwijającym się rynkiem przewozów wysokowartościowych towarów w stosunkowo krótkim czasie. Prowadzimy negocjacje i rozmowy w kierunku budowy kolejnych terminali cargo na lotniskach w Polsce i poza jej granicami. Waimea Holding realizując terminale cargo i hangary na lotniskach staje się firmą specjalizującą w tym zakresie – dodaje Arkadiusz Chlebowicz.
Najemcami powierzchni logistycznej są Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka oraz TSL, którą tworzą dwie spółki
TS Logistic Sp. z o.o. oraz CARGO Sp. z o.o. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, realizując długoterminową strategię rozwoju usług w zakresie frachtu lotniczego, na powierzchni ponad 1 720 mkw., świadczy kompleksową obsługę handlingową przesyłek towarowych. Grupa TSL zapewnia międzynarodowy transport lotniczy, drogowy i morski, zajmuje się spedycją, logistyką oraz magazynowaniem towarów. Zarządza przestrzenią magazynową Terminala Cargo, tworząc Centrum Dystrybucyjno - Logistyczne na Podkarpaciu. Swoje usługi realizuje na powierzchni ponad 3 153 mkw. , w tym 460 mkw. powierzchni biurowo-socjalnej.


Zobacz także

Zapotrzebowanie na powierzchnię logistyczną przewyższa podaż na terenie Europy
Magazyn importowanych i rzemieślniczych piw przeniósł się do Marek
32 umowy najmu magazynów w 2017 roku podpisał MLP Group
7600 mkw: powstaje obiekt biurowo-magazynowy DSV Road w Duchnicach k.Ożarowa
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Zawieszono wiechę na Waimea Cargo Terminal Airport w Szczecinie
Waimea pobuduje w całej Polsce sieć małych magazynów
Pierwsza hala Waimea Logistic Park Stargard zgodnie z planem
Jest działka pod budowę Waimea Cargo Terminal Szczecin–Goleniów
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA