2017-05-29 | Wydarzenia

Baumalog na targach ITM

Baumalog Sp. z o.o. jest firmą inżynierską projektującą i wytwarzającą automatyczne systemy magazynowe. Do sztandarowych produktów firmy należą systemy regałów automatycznych MonoTower® i TwinTower® przeznaczone do składowania arkuszy blach, prętów, profili, rur i innych artykułów o dużych gabarytach oraz masie. Mogą być one łączone w duże systemy pozwalające na składowanie nawet kilkuset ton stali i tworzyć element linii technologicznych.
 
Modula Lift
 
Maksymalna ładowność półki w typowym regale wynosi 5 ton, a maksymalna długość półki – 15 m. System może być zintegrowany w wycinarkami laserowymi umożliwiając załadunek surowych blach na stół wycinarki oraz odbiór detali wyciętych w pełnym trybie automatycznym, bez udziału operatora.

W tym roku ofertę firmy poszerzono o systemy z użyciem układnic magazynowych o dużych nośnościach, wykorzystywane jako magazyny narzędzi w tłoczniach blach oraz magazyny surowców w przedsiębiorstwach produkcyjnych i dystrybucyjnych. Zaprojektowany i wyprodukowany przez Baumalog system może pomieścić do kilku tysięcy ton stali. Wysokość układu może dochodzić do 20 m, a długość nawet do kilkuset metrów. System eliminuje konieczność wykorzystania wózków widłowych do transportu materiałów między gniazdami ciągu technologicznego, co istotnie zwiększa wydajność oraz znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa pracy. Układ może być wyposażony w wiele stacji załadowczo-rozładowczych umożliwiających załadunek materiałów do magazynu oraz ich transport do maszyn ciągu technologicznego.

Jako autoryzowany dealer, Baumalog oferuje również automatyczne systemy składowania o modułowej konstrukcji wykorzystywane do magazynowania artykułów o mniejszych gabarytach i masie, włoskiej firmy Modula S.P.A.

Zakres usług Baumalog obejmuje doradztwo, konstrukcję, wytwarzanie, montaż oraz serwis automatycznych systemów składowania. Oferowane systemy cechuje funkcjonalność, ekonomiczność oraz elastyczność rozwiązań. Dzięki posiadaniu własnego biura konstrukcyjnego, firma jest w stanie dostosować parametry urządzeń do indywidualnych potrzeb swoich Klientów, na każdym z etapów produkcji, od koncepcji wstępnej po montaż. W Baumalog szczególną uwagę przykłada się do kwestii związanych z jakością oraz obsługą Klientów na najwyższym, światowym poziomie.

Dotychczas Baumalog wdrożył kilkadziesiąt systemów w Polsce i wielu innych krajach Europy. W portfolio firmy znajdują się systemy przygotowane przede wszystkim dla odbiorców z sektora samochodowego, obronnego oraz przetwórstwa stali i metali nieżelaznych. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom klienci mogą efektywnie zarządzać powierzchnią magazynową oraz zwiększyć wydajność i efektywność procesów logistycznych.  
 
Korzyści:

•    Oszczędność powierzchni magazynowej nawet do 80%
•    Łatwy i szybki dostęp do składowanych materiałów i narzędzi
•    Skrócenie czasu operacji logistycznych
•    Integracja z maszynami ciągu technologicznego
•    Wzrost bezpieczeństwa w procesie magazynowania
•    Integracja z systemami klasy WMS, ERP
•    Rozwiązania zaprojektowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta
 
Regały automatyczne TwinTower i Modula będzie można zobaczyć na naszym stoisku podczas targów ITM Polska 2017 w Poznaniu.
Hala 8, stoisko 6.
 

Zobacz także

Poznaj Partnerów Technologicznych In4Log Industry 2017: ELMAR
Zapraszamy na spotkanie masterclass: FACILITY MANAGEMENT W ZAKŁADZIE PRODUKCYJNYM.
Poznaj Partnerów Technologicznych In4Log Industry 2017: Troax
Poznaj Partnerów Technologicznych In4Log Industry 2017: Logis
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Już za tydzień rozpoczynają się Targi SYMAS® i MAINTENANCE
W marcu 2020 roku odbędą się po raz pierwszy targi IntraLog
Odwiedź stoisko firmy Baumalog na Targach ITM w Poznaniu
Weź udział w wycieczce technologicznej po targach
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA