2017-05-15 | Wydarzenia

In4Log Industry - poczuj Lean na własnej skórze

Jakiej zmiany wymaga logistyka wewnętrzna, aby stała się chuda w sensie kosztowym? To zasadnicza osnowa idei tegorocznego projektu Innovations for Logistics Industry (In4Log 2017). VI edycja eventu, który wspólnie zorganizują wydawnictwo Medialog i Międzynarodowe Targi Poznańskie, skupi się na innowacjach w logistyce przemysłu. Pokazy nowoczesnych urządzeń i technologii logistycznych odbędą się w hali 8 na targach Modernlog w dniach od 6 do 9 czerwca 2017 roku.
We współczesnym zarządzaniu benchmarking, czyli podpatrywanie innych w tym, jak radzą sobie z kształtowaniem własnych procesów, stanowi kanon zachowań biznesowych. Dobre praktyki i wzory, które poznajemy, mogą stać się przepisem na kreatywne podejście do własnej logistyki wewnętrznej i kształtowania procesów. Targi MODERNLOG to doskonałe miejsce dla rozpowszechnienia idei benchmark tour, bowiem z jednej strony prezentują sformatowany kontent w postaci oferty sprzętowej dla logistyków, z drugiej zaś to najlepsze miejsce do prezentacji trendów ich użycia. Niewątpliwie najnowszą z takich koncepcji jest Lean Management, której popularność wśród przedsiębiorstw z roku na rok rośnie. Z tego powodu In4Log stanie się miejscem prezentacji innowacyjnych urządzeń logistyki magazynowej oraz kształtowania procesów wewnętrznych w nowym duchu Lean.
 
in4log plakat

Zasadniczym przesłaniem eventu jest chęć przekazania inwestorom, że każda istniejąca i zastana przestrzeń produkcyjna może podlegać zmianie w duchu Lean, a proces ten nie wymaga szczególnego nakładu kapitału. Wiele z istniejących urządzeń doskonale się do tego nadaje, wystarczy je odpowiednio doposażyć i zastosować logikę eliminacji Muda, czyli wszelkiego rodzaju marnotrawstwa.

Tegoroczne pokazy odbędą się według scenariusza, który pokaże kluczowe różnice w obszarze LEAN i NO LEAN, wpływające na takie parametry pracy, jak: wydajność, szybkość przepływu, czas realizacji dostaw wewnętrznych i bezbłędność wydań kompletacyjnych.
 

W projekcie In4log Industry 2017 chodzi o ukazanie potencjału dostępnej technologii i zwrócenie uwagi na możliwość jej łączenia w spójne układy o rozmaitej elastyczności. Świat logistyki sprzętowej jest różnorodny, a nie monolityczny, dlatego najważniejszą rzeczą dla inwestora jest umiejętność poruszania się w nim i łączenia tego, co innowacyjne dla realizacji najbardziej ekonomicznych procesów.

Odwiedzając tegoroczny In4Log Industry, można będzie się zapoznać z różnorodnymi rozwiązaniami, które zaprezentowane w praktyce pozwolą uzyskać cenną wiedzę na temat łączenia poszczególnych elementów statycznych i automatycznych w procesach logistycznych. W realizacji projektu In4Log Industry 2017 zobaczymy partnerów technologicznych, którzy są najlepszymi praktykami na rynku: AG Consult, Camso, Elmar, Georg UTZ, Logis, Logisystem, PROMAG, Mecalux, STILL, Tagatic, TROAX, Wanzl.

Krzysztof Pograniczny
Szef projektu In4Log Industry
 
Data i Miejsce: 06.06.2017 - 09.06.2017 Międzynarodowe Targi Poznańskie (MTP), pokazy pracy Modelowego Centrumi Produkcji i Dystrybucji o każdej pełnej godzinie w pawilonie nr 8, stoisko nr 32
Organizator: Medialog, Międzynarodowe Targi Poznańskie
Strona www: http://logistyczny.com/kalendarium/inne/item/2780-in4log-industry
 

Zobacz także

Blisko 19 miejsc stażowych do wzięcia
OT Logistics podtrzymuje chęć współpracy z rządem Czarnogóry
Drugi numer w tym roku Top Logistyk już dostępny - zobacz co w numerze i przeczytaj wybrane artykuły.
Dzień logistyki przyciągnął studentów do PCC Kutno
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Zapisz się na premierowe targi IntraMag Poland
W czerwcu odbędzie się kolejna edycja Targów ITM
BHP to priorytet w firmie produkcyjnej i logistycznej
Już za tydzień rozpoczynają się Targi SYMAS® i MAINTENANCE
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA