Przejdź do artykułu
2024-03-28 | Głos z rynku

Bezpieczny łańcuch dostaw w branży ogrodniczej

Rozpoczął się sezon wiosenny, który przynosi ze sobą nie tylko kolorowe kwiaty, ale także wyzwania dla branży. Niepewna pogoda i wymagająca sytuacja na rynku skłania ogrodników do poszukiwania sposobów doskonalenia biznesów. Warto skorzystać z produktów z kategorii plomb i zamknięć dostosowanych do branży ogrodniczej.
Bezpieczny łańcuch dostaw w branży ogrodniczej (Żródło: Silny&Salamon)

Potwierdza się, że lata przestępne to okres nieprzewidywalnych warunków pogodowych. Taki jest też bieżący rok, dlatego firmy z sektora ogrodniczego ostrożnie podchodzą do zarządzania działalnością i planowania wydatków. Inwestycje w narzędzia i akcesoria pomagają zwiększyć wydajność produkcji, ograniczyć ryzyko strat i zadbać o delikatne rośliny.

Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań w ogrodnictwie, takich jak plomby i zamknięcia, zapewnia integralność i bezpieczeństwo sadzonek i roślin w łańcuchu dostaw – od uprawy, przez przechowywanie, aż po transport. Wspierają też ich wzrost i chronią przed potencjalnymi zagrożeniami czy przypadkowymi uszkodzeniami – mówi Katarzyna Bieńkowska, prezes zarządu Silny&Salamon.

Choć inwestycje w zabezpieczenia mogą wydawać się nieoczywiste w sektorze ogrodniczym, to jednak ich wprowadzenie usprawnia działanie firm i stanowi istotny element rozwoju i sukcesu w tej branży.

Bezpieczeństwo roślin i dobra organizacja pracy

Różnorodne rozwiązania poprawiające organizację pracy i bezpieczeństwo asortymentu ogrodniczego wpływają na poprawę wydajności biznesu. Kołowrotki typu “twist tie” do podwiązywania drzewek i sadzonek stanowią alternatywę sznurków, gwarantując solidne zabezpieczenie. Z kolei zamknięcia typu “twistband” do wiązkowania ziół, warzyw i kwiatów ułatwiają przygotowanie dostaw dla klienta końcowego.

Na etapie produkcji wytrzymałe i funkcjonalne zamknięcia umożliwiają nanoszenie na uprawach i doniczkach oznaczeń, takich jak nazwa gatunku, data sadzenia, wymagania pielęgnacyjne czy informacje o dostawcy. Pozwala to precyzyjnie prześledzić rozwój roślin i dostarczyć klientom informacje o produktach. Co ważne, nadruk jest trwały, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.

Profesjonaliści w sektorze ogrodniczym wiedzą też, jakie znaczenie ma organizacja zasobów narzędziowych i bezpieczeństwo przestrzeni. Zabezpieczenia plombowe chronią pomieszczenia, magazyny czy szklarnie oraz wyposażenie przed kradzieżą i nieautoryzowanym dostępem.

Natomiast innowacyjne rozwiązania w postaci plomb elektronicznych umożliwiają śledzenie dostaw w czasie rzeczywistym i monitorowanie czynników środowiskowych, takich jak temperatura i wilgotność. Pomaga to w efektywnym zarządzaniu łańcuchem dostaw oraz utrzymaniu optymalnych warunków przechowywania roślin i innych produktów ogrodniczych.

Więcej informacji o zabezpieczeniach dla różnych produktów w całym łańcuch dostaw można znaleźć w bezpłatnym Poradniku 2023 - Jak dobrać skuteczne zabezpieczenie oraz na www.plomby.biz i www.pakowanie.biz oraz na profilach LinkedIn: Silny & Salamon Sp. z o.o. (profil główny) i Silny & Salamon - autoryzowany dystrybutor SEE - Autobag.


Zobacz także

Martin Baláž awansuje w Prologis
Malezyjski najemca w Hillwood Zgierz I
Martin Baláž awansuje w Prologis
Platforma 3DEXPERIENCE i robot OMRON na pokazach w Hanowerze
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów