Przejdź do artykułu
2024-03-27 | Głos z rynku

Sieć MR D.I.Y. trafiła do Polski

Malezyjski właściciel sklepów z asortymentem dla domu, MR D.I.Y., wchodzi na polski rynek i wynajmuje blisko 5 000 m kw. w parku logistycznym Hillwood Zgierz I, gdzie stworzy swoje pierwsze centrum logistyczne w Europie Środkowej.
Sieć MR D.I.Y. trafiła do Polski (Żródło: Hillwood)

Malezyjski najemca Hillwood Zgierz I dysponuje ponad 3 500 sklepów w 12 krajach (Malezja, Tajlandia, Brunei, Indonezja, Singapur, Filipiny, Kambodża, Indie, Turcja, Hiszpania, Wietnam i Bangladesz). Asortyment sklepów MR D.I.Y. obejmuje ponad 20 000 rodzajów sprzętu, artykułów gospodarstwa domowego i wyposażenia wnętrz, artykułów elektrycznych, papierniczych, sprzętu sportowego i innych. Otwarcie centrum logistycznego w Zgierzu jest pierwszym krokiem w strategii ekspansji firmy na rynki Europy Środkowo-Wschodniej. 

Park logistyczno-magazynowy Hillwood Zgierz I to nowoczesny obiekt o powierzchni ponad 70 tys. m kw., zlokalizowany w Dąbrówce Wielkiej nieopodal autostrady A2, zapewniający łatwy dostęp do głównych szlaków komunikacyjnych. Dzięki nowoczesnym standardom budowy i dbałością o środowisko naturalne, park został certyfikowany w standardzie BREEAM na poziomie Excellent. 

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni z wyboru Hillwood Zgierz I na naszą pierwszą siedzibę logistyczną w Polsce. Lokalizacja tego parku jest idealnie dopasowana do naszych potrzeb operacyjnych, umożliwiając nam szybki i sprawny transport naszych przystępnych cenowo towarów ("Always Low Price") na terenie całego kraju, a także zapewniając możliwość dalszej ekspansji. – powiedział rzecznik prasowy MR D.I.Y.

– Transakcja ta dowodzi, że nasza oferta spełnia wysokie wymagania klientów w zakresie nowoczesnych powierzchni magazynowych i biurowych. Jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć działania firmy Mr. DIY. Wierzę, że nasz Klient powtórzy na polskim rynku sukces osiągnięty w krajach azjatyckich. – dodał Wojciech Dachniewski, Leasing Director w Hillwood Polska.

– Naszym priorytetem w transakcji okazało się znalezienie powierzchni dystrybucyjnej w centralnej lokalizacji w niedużej odległości do wjazdu na drogę szybkiego ruchu lub autostradę. Klient oczekiwał również, aby budynek, który ma zająć był gotowy do użytku lub znajdował się w ostatniej fazie realizacji. Z uwagi na walory logistyczne region Polski Centralnej najlepiej spełnił te oczekiwania i najemca niebawem rozpocznie swoją działalność – komentuje, Hubert Wojtera, Dyrektor w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO

Więcej informacji na temat parku Hillwood Zgierz I można znaleźć na stronie internetowej.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Michelin szkoli operatorów wózków widłowych w VR
Platforma 3DEXPERIENCE i robot OMRON na pokazach w Hanowerze
Rusak Business Services wyjaśnia jak uniknąć kary 56 mln zł
Grupa Clarins wdroży rozwiązania Dassault Systèmes
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów