Przejdź do artykułu
2023-05-22 | Głos z rynku

Roboty AMR wspierają ID Logistics w procesie kompletacji

• Autonomiczne roboty mobilne AMR upraszczają proces kompletacji zamówień dla Mahou San Miguel • Technologia wspierana przez sztuczną inteligencję dostarcza informacje o produktywności w czasie rzeczywistym • AMR dla optymalizacji operacji intralogistycznych

ID Logistics, europejski lider logistyki kontraktowej, wykorzystuje autonomiczne roboty mobilne AMR do optymalizacji operacji w centrum dystrybucji Mahou San Miguel, hiszpańskiej firmy z branży beverage. Roboty AMR znacząco zwiększają wydajność i przyspieszają proces kompletacji zamówień. Wdrożenie pozwoliło też na redukcję tras w magazynie a dzięki dodatkowym systemom podnoszenia próżniowego poprawia ergonomię pracy.

Rozwiązania z zakresu robotyzacji i automatyzacji procesów, wdrożone w centrum dystrybucji Mahou San Miguel, zostały przygotowane w ramach współpracy trzech firm – ID Logistics jako operatora zarządzającego logistyką Mahou San Miguel, 3CO specjalizującej się w innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych dla logistyki oraz Hik Robotics, wiodącego globalnego dostawcy produktów i rozwiązań sztucznej wizji oraz robotów mobilnych.

Autonomiczne roboty mobilne AMR wykorzystywane są w procesie kompletacji zamówień. Z miejsc składowania roboty przewożą palety do stanowisk kompletacji, a po przygotowaniu zamówień, już gotowe dostarczają do stref załadunku. Za opracowanie rozwiązania łączącego stanowiska do kompletacji zamówień z robotami AMR i oprogramowania umożliwiającego optymalizację procesu odpowiadała firma 3CO.

Roboty AMR są bardzo wydajne, pozwalają optymalizować oraz redukować zbędne operacje i aktywności w magazynie. Zwiększają bezpieczeństwo pracy i jednocześnie odciążają pracowników, zmniejszając ich wysiłek fizyczny oraz eliminują operacje, które nie zapewniają dodatkowej wartości. Roboty potrafią szybko się poruszać i przenosić palety z produktami, jednocześnie rozpoznając na trasie inne pojazdy, nieruchome przeszkody czy przechodzących ludzi.

Robotyzacja w magazynie

Hiszpański producent napojów, ze względu na szybki rozwój oferty handlowej, przy współpracy z ID Logistics, inwestuje w rozwiązania cyfrowe, które ulepszają procesy logistyczne oraz wspierają operatorów w ich codziennej pracy. Wdrożone wspólnie rozwiązania pozwalają pracownikom centrum dystrybucji na skracanie tras, poprawiają warunki ergonomiczne i ograniczają ilość zadań, które wymagają większego wysiłku fizycznego.

– ID Logistics jest bardzo zadowolone z możliwości współpracy z firmami takimi jak 3CO i Hik Robotics przy optymalizacji procesów w łańcuchu dostaw i tym samym wniesienia wartości dodanej do operacji Mahou San Miguel. Dla nas istotne znaczenie miało przeprowadzenie projektu razem z firmami o podobnej wizji, skupionych na innowacjach i robotyzacji centrów logistycznych, tak aby dostarczyć wartość dodaną, która pozwala wyróżnić się na tle konkurencji – powiedział Jèrome Jacek, dyrektor generalny ID Logistics Iberia.

Prawdziwa innowacja wymaga od firm, które prowadzą proces transformacji, przekształcenie jej w korzyści dla klientów. W tym kontekście, w 3CO Sistemas współpracowaliśmy z trzema wiodącymi i wizjonerskimi firmami, takimi jak Mahou San Miguel, ID Logistics i HIK Robotics, realizując projekt, który już zmienił paradygmat procesów intralogistycznych. Nie tylko zwiększyliśmy produktywność i niezawodność procesów przy znacznym zmniejszeniu wysiłku fizycznego, ale też zmieniliśmy zasady gry i otworzyliśmy przyszłość dla nowych ścieżek i rozwiązań – podkreślił Jose Manuel Tejera, CEO 3Co Sistemas.

– Dla Mahou San Miguel zastosowanie robotów AMR w operacjach prowadzonych w centrum dystrybucji stanowi ważny krok naprzód: wyraźnie poprawia produktywność i efektywność działania, wzmacniając gwarancję terminowej dostawy. Ta poprawa ma absolutnie kluczowe znaczenie w najbardziej intensywnych okresach, usprawniając, dzięki temu rozwiązaniu, przygotowywanie zamówień. W Mahou San Miguel zawsze skupiamy się na potrzebach klientów i jesteśmy zaangażowani w innowacyjne rozwiązania oraz robotyzację. Dlatego nie mieliśmy wątpliwości co do przyłączenia się do projektu, który przedstawił nam ID Logistics i 3CO. To rozwiązanie doskonale wpisuje się też w nasze zaangażowanie i troskę o pracowników, gdyż zmniejsza wysiłek jaki muszą włożyć w pracę podczas kompletacji – podsumowuje Carmen Calama, dyrektor logistyki w Mahou San Miguel.


Zobacz także

Mauser Polska powiększa powierzchnię do 9 tys. mkw.
Branżę automotive czekają kolejne lata wyzwań
Znamy laureatów Złotego Medalu Grupy MTP
7R wynajął kolejne 3 tys. mkw. powierzchni w Katowicach
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DB Schenker uruchamia magazyn dla klienta w Czechach
Śląscy studenci z dostępem do technologii firmy AIUT
Dematic realizuje swoje największe zamówienie
Przełomowy projekt Dematra wyznacza nowe standardy

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów