Przejdź do artykułu
2022-09-29 | Głos z rynku

Platforma eLogiq pomoże w optymalizacji magazynów

Norweska firma Element Logic stworzyła platformę opartą na chmurze danych, która gromadzi, analizuje, udostępnia i wykorzystuje strumienie danych z kilku źródeł jednocześnie. eLogiq został zbudowany na bazie technologii Microsoft Azur. Długofalowym celem jest zaproponowanie magazynom w pełni zautomatyzowanego rozwiązania, które samo się optymalizuje.

– Niepewna przyszłość zwiększa potrzebę szybkiego reagowania w intralogistyce i zarządzania globalnymi zasobami. Dostęp do wglądu w dane i wsparcie w podejmowaniu decyzji są kluczowe dla przetrwania biznesu, optymalizacji działań w magazynie, logistyki i utrzymania odpowiedniego poziomu rentowności – mówi Dag Adler Blakseth, Chief Executive Officer Element Logic.

eLogiq – przewaga konkurencyjna

Element Logic nawiązał partnerstwo z Microsoft, dzięki czemu platforma eLogiq jest zbudowana na bazie technologii chmury danych Azur. eLogiq umożliwia gromadzenie i analizowanie przepływu danych z różnych źródeł w czasie rzeczywistym, pozwalając biznesom na podjęcie kroków w procesie natychmiastowej optymalizacji działań w magazynie.

– Nowa platforma, zbudowana na bazie technologii Azur i stworzona przez Element Logic, jest ważnym krokiem w procesie optymalizacji operacji magazynowych. Udostępnianie danych stwarza okazję do rozwoju i poprawy efektywności. Dla biznesów decydujących się na korzystanie z platformy jest to gwarancja przewagi wśród konkurencji – mówi Daniel Reime, Global Partner Solutions Leader w Microsoft Norwegia.

– Dzięki eLogiq możemy pomóc klientom w doskonaleniu procesów wewnętrznych, wzroście efektywności i zagwarantować szybkie, skuteczne realizowanie zamówień– mówi Sutharshan Nadarajah, Technology Director Element Logic.

Element Logic eLogiq RD 2

Dane są złotem

Dane są najważniejszym atutem w rozwoju nowych i cennych rozwiązań. Aby być konkurencyjnym na zmieniającym się rynku, należy mieć dostęp do danych zarówno z wewnętrznych, jak i zewnętrznych źródeł. Większe zasoby danych ułatwiają podejmowanie prawidłowych i szybkich decyzji.

– Rozwiązania zastosowane w magazynach naszych klientów to cenne źródło danych, a eLogiq gromadzi i strukturyzuje je w bazie danych. Pochodzą z różnych źródeł, w tym również z innych rodzajów oprogramowania Element Logic, jak eManager, eOperator i eController. Są one łączone i używane do optymalizacji opartej na wykorzystaniu danych – wyjaśnia Sutharshan Nadarajah.

Maraton, nie sprint

Platforma danych eLogiq została stworzona do zbierania danych, ich strukturyzacji i analizy, a następnie wykorzystania do różnorakich usług i zastosowań, które będą przynosić korzyści. W nadchodzących miesiącach i latach te usługi i zastosowania staną się częścią eLogiq. Od rozwiązania w postaci pulpitu nawigacyjnego wyświetlającego przetworzone kluczowe dane w oparciu o wskaźniki KPI do API, które umożliwia systemom zarządzania magazynem pozyskiwanie surowych danych z eLogiq. W przyszłości nasze usługi będą pozwalać na prognozy dotyczące przepływu zasobów i możliwych problemów. Będzie też uwzględniać dalszą optymalizację magazynu, pozyskiwanie danych w celu udokumentowania zrównoważonego rozwoju, zarządzane ryzykiem i wymaganiami wynikającymi z regulacji.

– Długoterminowo, naszym celem jest stworzenie zautomatyzowanego rozwiązania do magazynów, które samo się optymalizuje i dopasowuje, bazując na wglądzie w dane. To pozwoli tracić mniej czasu i uwolnić zasoby, które będzie można wykorzystać do innych zadań. Nasza digitalizacja i rozwiązania służące do optymalizacji procesów mogą być dostarczone w postaci gotowych usług, co oznacza, że klienci mogą skupić się na wartościach i wynikach, a mniej przejmować się samym procesem – wyjaśnia Sutharshan Nadarajah.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Wypróbuj Tork kalkulator zbędnego ruchu
Wiodące wydarzenie sektora retail coraz bliżej
Panattoni buduje centrum logistyczne dla Zalando
Europejskie operacje cargo-partner jeszcze bardziej eko
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Nowe funkcjonalności platformy DB SCHENKER | connect
Firma Tork na kongresie #Industry360
9. edycja French Touch już 26 października!
PSIwms u dystrybutora samochodowych części zamiennych

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów