Przejdź do artykułu
2022-09-29 | Głos z rynku

Platforma eLogiq pomoże w optymalizacji magazynów

Norweska firma Element Logic stworzyła platformę opartą na chmurze danych, która gromadzi, analizuje, udostępnia i wykorzystuje strumienie danych z kilku źródeł jednocześnie. eLogiq został zbudowany na bazie technologii Microsoft Azur. Długofalowym celem jest zaproponowanie magazynom w pełni zautomatyzowanego rozwiązania, które samo się optymalizuje.

– Niepewna przyszłość zwiększa potrzebę szybkiego reagowania w intralogistyce i zarządzania globalnymi zasobami. Dostęp do wglądu w dane i wsparcie w podejmowaniu decyzji są kluczowe dla przetrwania biznesu, optymalizacji działań w magazynie, logistyki i utrzymania odpowiedniego poziomu rentowności – mówi Dag Adler Blakseth, Chief Executive Officer Element Logic.

eLogiq – przewaga konkurencyjna

Element Logic nawiązał partnerstwo z Microsoft, dzięki czemu platforma eLogiq jest zbudowana na bazie technologii chmury danych Azur. eLogiq umożliwia gromadzenie i analizowanie przepływu danych z różnych źródeł w czasie rzeczywistym, pozwalając biznesom na podjęcie kroków w procesie natychmiastowej optymalizacji działań w magazynie.

– Nowa platforma, zbudowana na bazie technologii Azur i stworzona przez Element Logic, jest ważnym krokiem w procesie optymalizacji operacji magazynowych. Udostępnianie danych stwarza okazję do rozwoju i poprawy efektywności. Dla biznesów decydujących się na korzystanie z platformy jest to gwarancja przewagi wśród konkurencji – mówi Daniel Reime, Global Partner Solutions Leader w Microsoft Norwegia.

– Dzięki eLogiq możemy pomóc klientom w doskonaleniu procesów wewnętrznych, wzroście efektywności i zagwarantować szybkie, skuteczne realizowanie zamówień– mówi Sutharshan Nadarajah, Technology Director Element Logic.

Element Logic eLogiq RD 2

Dane są złotem

Dane są najważniejszym atutem w rozwoju nowych i cennych rozwiązań. Aby być konkurencyjnym na zmieniającym się rynku, należy mieć dostęp do danych zarówno z wewnętrznych, jak i zewnętrznych źródeł. Większe zasoby danych ułatwiają podejmowanie prawidłowych i szybkich decyzji.

– Rozwiązania zastosowane w magazynach naszych klientów to cenne źródło danych, a eLogiq gromadzi i strukturyzuje je w bazie danych. Pochodzą z różnych źródeł, w tym również z innych rodzajów oprogramowania Element Logic, jak eManager, eOperator i eController. Są one łączone i używane do optymalizacji opartej na wykorzystaniu danych – wyjaśnia Sutharshan Nadarajah.

Maraton, nie sprint

Platforma danych eLogiq została stworzona do zbierania danych, ich strukturyzacji i analizy, a następnie wykorzystania do różnorakich usług i zastosowań, które będą przynosić korzyści. W nadchodzących miesiącach i latach te usługi i zastosowania staną się częścią eLogiq. Od rozwiązania w postaci pulpitu nawigacyjnego wyświetlającego przetworzone kluczowe dane w oparciu o wskaźniki KPI do API, które umożliwia systemom zarządzania magazynem pozyskiwanie surowych danych z eLogiq. W przyszłości nasze usługi będą pozwalać na prognozy dotyczące przepływu zasobów i możliwych problemów. Będzie też uwzględniać dalszą optymalizację magazynu, pozyskiwanie danych w celu udokumentowania zrównoważonego rozwoju, zarządzane ryzykiem i wymaganiami wynikającymi z regulacji.

– Długoterminowo, naszym celem jest stworzenie zautomatyzowanego rozwiązania do magazynów, które samo się optymalizuje i dopasowuje, bazując na wglądzie w dane. To pozwoli tracić mniej czasu i uwolnić zasoby, które będzie można wykorzystać do innych zadań. Nasza digitalizacja i rozwiązania służące do optymalizacji procesów mogą być dostarczone w postaci gotowych usług, co oznacza, że klienci mogą skupić się na wartościach i wynikach, a mniej przejmować się samym procesem – wyjaśnia Sutharshan Nadarajah.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Wypróbuj Tork kalkulator zbędnego ruchu
Wiodące wydarzenie sektora retail coraz bliżej
Panattoni buduje centrum logistyczne dla Zalando
Europejskie operacje cargo-partner jeszcze bardziej eko
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Francuskie porozumienie na rynku technologii chmurowych
Druk 3D skraca podróż części zamiennych
Firma Infor pozwala zredukować koszty serwisów
Podesty, antresole i regały ze sterowaniem mikroprocesorowym od MCB

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów