Przejdź do artykułu
2022-08-04 | Głos z rynku

Aplikacja Dassault Systèmes i Grupy BWM przyspieszy produkcję pojazdów

• Firmy przeanalizowały proces definiowania tłoczonych części samochodowych oraz projektowania tłoczników pod kątem możliwości optymalizacji przy użyciu aplikacji CATIA • Celem współpracy jest zapewnienie użytkownikom wsparcia podczas skomplikowanego procesu projektowania tłoczników oraz skrócenie czasu trwania cyklu i zwiększenie wydajności dzięki wysoce zautomatyzowanym funkcjom • Produkcja części samochodowych może być nie tylko szybsza, ale także tańsza

Firma Dassault Systèmes poinformowała o współpracy z Grupą BMW, mającej na celu zwiększenie wydajności procesów związanych z projektowaniem pojazdów. Dzięki znajomości cyklu oraz specjalistycznemu know-how Grupy BMW w ramach współpracy powstało ukierunkowane na procesy i gotowe do wdrożenia rozwiązanie do definiowania tłoczonych części samochodowych i projektowania tłoczników, które zwiększy wydajność projektowania podzespołów i ich produkcji.

Aplikacja Dassault Systèmes z rodziny CATIA do projektowania tłoczników pozwala wygodnie tworzyć wysokiej jakości nadwozia i podwozia. Dzięki szczegółowemu opisowi koncepcji, zautomatyzowana walidacja procesu produkcji może rozpocząć się już na wczesnym etapie. Wychwycone i usunięte w ten sposób błędy pozwalają zredukować koszty i skrócić czas produkcji.

Aplikacja CATIA do projektowania tłoczników oferuje ciągłość cyfrową na wszystkich etapach powstawania produktu. Pozwala także zredukować liczbę czynności manualnych dzięki dostępowi do danych procesowych i geometrycznych w czasie rzeczywistym, co z kolei ułatwia zachowanie kolejności etapów produkcji z uwzględnieniem symulacji oraz kalkulacji kosztów.

tm bio photo laurence montanari

Aplikacja umożliwia także korzystanie ze specjalistycznego planowania oraz zaawansowanych funkcji projektowania powierzchni, co pozwala Grupie BMW archiwizować dane dotyczące tłoczenia w celu ich wykorzystania w przyszłości.

Współpraca między Grupą BMW a Dassault Systèmes trwa od wielu lat i opiera się na wzajemnym zaufaniu. Opracowane przez nas rozwiązanie zostało pomyślnie wdrożone w ramach systemu produkcyjnego Grupy – mówi Laurence Montanari, wiceprezes Dassault Systèmes ds. transportu i mobilności. – Nasza aplikacja CATIA do projektowania tłoczników może pomóc producentom samochodów i ich dostawcom zoptymalizować procesy tworzenia nadwozi i podwozi oraz narzędzi, redukując jednocześnie związane z tym koszty i oszczędzając czas. Projektowanie i produkcja narzędzi stanowią istotną część kosztów projektowania pojazdu, w związku z czym optymalizacja w tym obszarze pozwala uzyskać przewagę nad konkurencją.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Ekologiczny napęd zawitał do floty Dachser
Hegelmann inwestuje w ekologiczną flotę
Raben Transport kupiło 115 Mercedesów Actros
Jak zminimalizować straty związane ze zwrotami
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Software République obchodzi pierwszą rocznicę istnienia
Dassault Systèmes i Hyundai Motor z kontraktem na kolejne 5 lat
3DEXPERIENCE optymalizuje procesy logistyczne firmy Faurecia
PMR: firmom w Polsce brakuje zaawansowanych systemów

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów