Przejdź do artykułu
2022-03-01 | Głos z rynku

DHL Parcel rozwija ofertę dla biznesu e-commerce

W całej Europie branża e-commerce wciąż rozwija się bardzo dynamicznie. Katalizatorem zmian stała się pandemia, kiedy zakupy on-line były najbardziej bezpiecznym, wygodnym i szybkim rozwiązaniem w dobie obostrzeń. Jednak bezpieczeństwo, wygoda i szybkość to benefity, które coraz bardziej zyskują na znaczeniu dla klientów w każdym czasie.

– Klienci coraz chętniej kupują on-line, a przedsiębiorcy, sprzedający w sieci, rozwijają swoje biznesy, prowadząc ekspansję na rynki zagraniczne. Pandemia zmieniła spojrzenie na sprzedaż. Wyzwanie, z jakim się mierzyliśmy, otworzyło nowe perspektywy. Obecnie, priorytetem wielu klientów jest dotarcie na nowe rynki, mimo dużych wzrostów notowanych rok do roku na rynku polskim. Rozwijają swoje strony, dostosowują narzędzia, projektują ofertę międzynarodową z uwzględnieniem specyfiki konsumentów – komentuje Maciej Magiera – Dyrektor ds. Kluczowych Klientów w DHL Parcel Polska.

Rynek rumuński to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków e-commerce w Europie. Jego tempo wzrostu sięga aż 30%. Obecnie, już niemal połowa mieszkańców Rumunii kupuje on-line. Jednak nadal rynek ten charakteryzuje wysoki potencjał rozwoju, a zdobycie pozycji w Rumunii, otwiera perspektywy ekspansji do krajów takich jak Mołdawia, czy Bułgaria. Najczęściej w e-koszykach rumuńskich konsumentów lądują produkty z kategorii odzież i obuwie (71% kupujących), a także zdrowie i uroda (21% kupujących). Kwestie związane z logistyką maja zasadniczy wpływ na powodzenie biznesu i satysfakcję klienta. Przesyłka doręczona bezpiecznie, na czas i w sposób dogodny dla klienta, powoduje, że chętnie wraca on do e-sklepu, w którym z sukcesem dokonał zakupu.

Rynek rumuński jest bardzo atrakcyjny dla przedsiębiorców e-commerce. Dlatego w DHL wspieramy ich, przygotowując rozwiązania najlepiej dostosowane do potrzeb tamtejszych konsumentów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów (blisko 70% przesyłek doręczanych na lokalnym rynku w Rumunii posiada usługę COD - cash on delivery), w lutym z sukcesem wprowadziliśmy w Rumunii możliwość płatności za przesyłkę DHL kartą u kuriera. To kolejny, duży krok dla rozwoju naszej oferty COD w Europie. Co ważne, usługa obejmuje także zwrot w lokalnej walucie, czyli w lejach rumuńskich (RON). Dzięki otwarciu własnego konta w Rumunii umożliwimy szybki zwrot środków dla klientów posiadających lokalne konto w Rumunii jak i w Polsce. Dodatkowo, we współpracy z partnerem z sektora bankowego usprawniliśmy sam proces zwiększając bezpieczeństwo danych – wyjaśnia Maciej Magiera.

Usługa DHL Pobranie i zwrot należności jest już dostępna także w Niemczech, Austrii, Słowacji i Czechach.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Drony LabAir ze zgodą na transport próbek medycznych
Powstaje czwarty park Panattoni w Bydgoszczy
W Polsce co roku marnuje się ok. 5 mln ton żywności
Morele zwiększa efektywność dostaw do klientów
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dachser otwiera zeroemisyjną strefę dostaw
DHL Parcel rozpoczął współpracę z Kolporterem
Wyzwania e-commerce w krajach bałtyckich
DHL Express uruchamia nowy kanał komunikacji

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów