Przejdź do artykułu
2021-06-15 | Głos z rynku

DB Schenker w czołówce rankingu Listki CSR

Tygodnik opiniotwórczy „Polityka”, firma doradcza Deloitte i Forum Odpowiedzialnego Biznesu już po raz 10. przyznały Listki CSR. W jubileuszowej edycji DB Schenker otrzymał Złoty Listek. Został też uhonorowany nagrodą specjalną – Diamentowym Listkiem CSR POLITYKI 2021.

Listki CSR POLITYKI to nagrody przyznawane firmom wyróżniającym się w zakresie rozwiązań wspierających zrównoważony rozwój i zaangażowanie społeczne. Trafiają do przedsiębiorstw, które prowadzą odpowiedzialny biznes, dbają o środowisko i relacje z interesariuszami, a swoje działania opierają na najlepszych lokalnych i globalnych praktykach.

X edycja zestawienia Złotych, Srebrnych i Białych Listków CSR POLITYKI była okazją do podsumowania dekady istnienia nagrody, a także działań firm, które uczestniczyły w zestawieniu od początku. W tegorocznej edycji DB Schenker otrzymał po raz dziewiąty Złoty Listek CSR. Operator logistyczny otrzymał także Diamentowy Listek – to specjalna nagroda przyznana czterem firmom, które we wszystkich edycjach najczęściej otrzymywały najwyższe wyróżnienia. W diamentowej czwórce oprócz DB Schenker znalazły się także: Orange Polska, PKN Orlen i Polpharma.

W DB Schenker konsekwentnie stawiamy na bezpieczeństwo, rozwój i dialog. Dążymy do tego, by budować relacje z interesariuszami oparte na partnerstwie. Czas pandemii jest wyzwaniem dla każdego z nas. Biznes musiał szybko dostosować się do nowych warunków. Nie wszystkie firmy poradziły sobie w tym trudnym okresie. Kluczowa okazała się odporność łańcuchów dostaw, zwinność, dobra współpraca i wzajemne zrozumienie – mówi Monika Pachniak-Radzińska, Head of Communication North & East Europe w DB Schenker.

W zestawieniu, na podstawie dostarczonych ankiet, wyróżniono 92 firmy – połowa otrzymała Biały Listek CSR POLITYKI, 24 Srebrny Listek CSR POLITYKI, a 15 przyznano Złoty Listek CSR POLITYKI. Organizatorzy zestawienia pytali między innymi o realizowanie Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG’s). Zwrócono szczególną uwagę na inicjatywy dotyczące przeciwdziałania ekonomicznym i społecznym skutkom pandemii – cele 3, 8 i 10 – oraz działania na rzecz ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i klimat – cel 13.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Kolejne stacje tankowania LNG w sieci UTA
Dobre wieści dla pracowników Amazon
Marka grupy Essity oferuje darmową usługę audytu
Ambitne cele ekologiczne dostawcy opakowań
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Wydatki w sektorze IT wzrosną o blisko 9%
Energia z odnawialnych źródeł trafia do GLS
Armatis podsumowuje udany rok
Korzyści płynące z użycia LNG w branży transportowej
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA