Przejdź do artykułu
2020-11-23 | Głos z rynku

Hegelmann z planami na przyszłość

Polski oddział Hegelmann Transporte zapowiada dalszą ekspansję firmy na rynku polskim i dzieli się planami na przyszłość.

– Jesteśmy dziś liderem branży transportowej w Polsce, chcemy jednak nadal się rozwijać, aby utrzymać tę pozycję przez kolejne lata – mówi Fedir Yurkevych, Prezes Hegelmann Transporte Sp. z o.o. Firma posiada obecnie największą na naszym rynku flotę pojazdów własnych, kilka centrów logistycznych i zatrudnia ponad 3000 kierowców ciężarówek. Jej prezes zapowiada dalszą ekspansję oraz otwieranie kolejnych oddziałów.

– Rok 2019 był najbardziej udanym w historii polskiego oddziału naszej firmy. W jego trakcie rozbudowaliśmy centralę w Częstochowie i otworzyliśmy kolejne biura. Chcemy nadal dynamicznie się rozwijać i kontynuować ekspansję na polskim rynku – mówi Fedir Yurkevych. – Leżąca w sercu Europy Polska jest ważnym krajem tranzytowym i poważnym graczem na europejskim rynku transportu dalekobieżnego. Z punktu widzenia ogólnoeuropejskiego rozwoju Hegelmann Group mamy tutaj idealne warunki do działania – dodaje Yurkevych.

Rozwój firmy przyspieszył szczególnie w ostatnich latach. Należące od niedawna do Hegelmann Group spółki we Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach rozwijają się w szybkim tempie zarówno pod względem liczby pracowników, jak i pojazdów oraz realizowanych zleceń. Tylko w pierwszych trzech kwartałach tego roku firma wykonała dla swoich klientów około 200 000 transportów, w tym wiele transportów specjalnych. Obecnie Hegelmann zatrudnia w Polsce ok. 3900 osób, w tym 3200 kierowców ciężarówek i 700 pracowników administracyjnych. W całej Europie dla Hegelmann Group pracuje ponad 7000 osób.

– Zaczęliśmy niecałe 10 lat temu w małym biurze w Częstochowie. Obecnie działamy w całym kraju jako ważna część międzynarodowej grupy. Posiadamy swoje centra logistyczne w Poznaniu, Katowicach, Gdańsku i we Wrocławiu i mamy w planach otwieranie kolejnych – zapowiada prezes Hegelmann Transporte Sp. z o.o.

Hegelmann Group, dysponująca ponad 4000 pojazdów, jest jedną z największych firm transportowych w Europie. W Polsce posiada ponad 2000 własnych samochodów ciężarowych i jest pod tym względem rynkowym liderem. W lutym tego roku firma zakupiła pięć samochodów ciężarowych napędzanych skroplonym gazem ziemnym (LNG). Spółka planuje, że do 2025 roku pojazdy tego typu będą stanowiły co najmniej 20 procent jej floty.


Zobacz także

Naklejki ostrzegawcze COVID-19: rodzaje, właściwości i zastosowanie
Instalacje fotowoltaiczne SOLEOS zasilają zrównoważony rozwój DPD
Elektryczny rower kurierski DHL Parcel stanął na wystawie w Centrum Nauki Kopernik
Dassault Systèmes przedstawia najnowszą wersję aplikacji do projektowania i inżynierii 3D
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Widoczność łańcuchów dostaw sprawia, że transport jest bardziej zrównoważony
Pandemia zachwiała rynkiem maszyn transportowych
Przeprowadzka za granicę wymaga od nas dużego zaangażowania
Sescom aktywnie inwestuje w technologię wodorową
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA