2020-03-26 | Głos z rynku

Langowski otwiera się w Łodzi

Firma Langowski Logistics otworzyła kolejny własny magazyn w Polsce. Nowo otwarty magazyn w Łodzi przeznaczony jest głównie do obsługi ładunków importowanych i eksportowanych transportem kolejowym na Nowym Jedwabnym Szlaku. Dzięki nowemu magazynowi i stałemu połączeniu kolejowemu w relacji Łodź – Chengdu (Chiny), firma uruchomiła również stałą usługę konsolidacji i spedycji towarów do Chin. Korzystają z niej nie tylko polscy, ale i europejscy eksporterzy.
Magazyn Łódź - charakterystyka

Magazyn w Łodzi to czwarty własny magazyn otwarty przez Langowski Logistics. Firma posiada już magazyn w Gdyni, Gdańsku i w Warszawie. Langowski Logistics zdecydowanie stawia na rozwój i sukcesywnie realizuje kolejne przedsięwzięcia, wpierając przy tym polskie przedsiębiorstwa międzynarodowe, a tym samym polską gospodarkę. Jak zapowiada Zarząd firmy, wkrótce nastąpi otwarcie piątego magazynu.

„Nowy magazyn w Łodzi przeznaczony jest głównie dla potoku ładunków międzynarodowych w imporcie i eksporcie. Zlokalizowany jest w nowoczesnym parku logistycznym Panattoni Central European Logistics Hub, w bliskim sąsiedztwie terminala kolejowego, autostrady A1 i A2 oraz drogi ekspresowej S8. Wszystko to czyni magazyn w Łodzi doskonale skomunikowanym hubem logistycznym w Europie Środkowej” – mówi Tomasz Langowski, Wiceprezes Zarządu Langowski Logistics.

Magazyn charakteryzuje nowoczesny sprzęt przeładunkowy, m.in. wózek widłowy o udźwigu do 5 ton, dwa wózki o udźwigu do 2,5 tony oraz inne urządzenia niezbędne do świadczenia profesjonalnych usług magazynowych. Powierzchnia składowa magazynu wynosi 3 300 m2 oraz dodatkowo 300 m2 placu odkładczego. Magazyn posiada cztery doki przeładunkowe, bramę drive-in, całodobową ochronę i monitoring, a także kontrolę wilgotności i temperatury gwarantującą odpowiednie warunki do składowania towarów. Wkrótce magazyn uzyska również certyfikat systemu HACCP, zapewniający bezpieczeństwo żywności.

Usługi magazynowe

Magazyn w Łodzi ukierunkowany jest przede wszystkim na obsługę ładunków z oraz do Chin. Zespół specjalistów logistyki magazynowej Langowski Logistics zapewnia kompleksową obsługę towarów zarówno w imporcie, jak i eksporcie.

„W ramach obsługi ładunków w imporcie zapewniamy m.in. rozformowywanie kontenerów, konfekcjonowanie towarów oraz odwozy w ramach ostatniej mili. Obsługa towarów w eksporcie do Chin i krajów CIS to przede wszystkim usługa konsolidacji ładunków oraz ich spedycja do Chin” – tłumaczy Tomasz Langowski.

W ramach logistyki magazynowej Langowski Logistics oferuje również usługę własnej Agencji Celnej oraz magazyn czasowego składowania. Już niebawem, po uzyskaniu zgody Urzędu Celnego, firma uruchomi także skład celny przy magazynie.

„Konsola” Łódź – Chengdu

Realizując potrzeby rynku i eksporterów, firma Langowski Logistics wprowadziła również usługę konsolidacji ładunków oraz spedycję do Chin z wykorzystaniem Nowego Jedwabnego Szlaku. Transport kolejowy odbywa się dzięki regularnym połączeniom na linii Łódź – Chengdu. Nowo otwarty magazyn w Łodzi jest doskonałą powierzchnią przeładunkową, służącą konsolidacji towarów od różnych eksporterów. Następuje tu formowanie kontenerów, czyli załadunek, plombowanie i przygotowanie do spedycji.

Transport kolejowy do Chin todoskonała alternatywa dla transportu morskiego. O połowę krótszy Transit Time (średnio 10-14 dni zamiast 30-50 dni drogą morską) pozwala na szybszy obrót towarami, a tym samym gotówką. Wszystko to rekompensuje wyższą cenę tego środka transportu. Ponadto jest wiele artykułów, dla których czas dostawy naprawdę ma znaczenie (np. artykuły spożywcze).

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

SSI SCHAEFER uruchomił wirtualne stanowisko dla Targów LogiMAT 2020
Bułgaria wprowadziła system opłat drogowych oparty na łączności satelitarnej
Dwucyfrowy wzrost w przewozach chemii
Grupa CSL jest gotowa na walkę ze skutkami COVID-19
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Pharmalink otworzy hub przeładunkowy w 7R Park Łódź West I
Pierwszy magazyn 7R Logistic na terenie Łodzi
Inwestycje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej
35 paneli, 200 prelegentów, 3000 uczestników - EFG2018
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA