2019-04-25 | Głos z rynku

Smurfit Kappa stawia na zrównoważone rozwiązania

Smurfit Kappa odnotowuje stały wzrost liczby klientów poszukujących zrównoważonych opakowań mogących zastąpić folię termokurczliwą do opakowań zbiorczych.

Lider w dziedzinie opakowań, który w ubiegłym roku uruchomił inicjatywę Better Planet Packaging, pracuje nad portfolio produktów, które mają zastąpić folię termokurczliwą, zaczynając od wprowadzenia na rynek nowatorskiego rozwiązania Nor-Grip. 

Montowany w zautomatyzowanej linii pakującej system opakowaniowy Nor-Grip to innowacyjne rozwiązanie z tektury falistej, które bezpiecznie łączy produkty, takie jak duże butelki, w jednostki konsumenckie, eliminując potrzebę stosowania folii termokurczliwej.

Ostatnie badania wykazały, że 75% konsumentów preferuje przyjazny dla środowiska produkt Nor-Grip zamiast folii termokurczliwej z tworzywa sztucznego. W związku z rosnącymi obawami dotyczącymi ilości odpadów opakowaniowych trafiających do oceanów i na wysypiska śmieci, coraz więcej światowych marek zwraca się do Smurfit Kappa z prośbą o dostarczenie alternatywnych surowców wtórnych dla tworzyw sztucznych jednorazowego użytku, takich jak folia termokurczliwa.

Nor-Grip nadaje się do szerokiej gamy produktów, które zazwyczaj występują w dużych butelkach, takich jak napoje bezalkoholowe, oleje spożywcze, woda butelkowana i detergenty. Został poddany serii rygorystycznych testów, aby upewnić się, że jest wystarczająco wytrzymały, aby przenosić nawet najcięższe ładunki we wszystkich etapach łańcucha dostaw. Co więcej, tektura falista stanowi również doskonałą bazę do wysokiej jakości druku, dzięki czemu marki wyróżniają się na sklepowej półce.

Smurfit Kappa opracowuje i testuje również szereg dodatkowych rozwiązań, takich jak linia do wielopaków Multipack „Sleever” - produkt siostrzany, który jest stosowany w przypadku wytworów występujących w mniejszych opakowaniach, takich jak piwo butelkowane i produkty w puszkach. Rozwiązania te zostaną dodane do portfolio opakowań zbiorczych z folii termokurczliwej w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Arco Berkenbosch, Wiceprezes ds. Innowacji i Rozwoju w Smurfit Kappa, komentuje: „Produkt Nor-Grip jest jednym z najpopularniejszych produktów wyróżnionych w naszej inicjatywie Better Planet Packaging, a zapytania klientów w ciągu ostatnich kilku miesięcy napływały do nas w ogromnych ilościach. Jest to świetny przykład zrównoważonego rozwiązania opakowaniowego, które można wdrożyć już dziś”.

201902 NorGrip final image


Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Nieodkryty potencjał – afrykański e-commerce
W Warszawie pojawią się pierwsze autobusy Solarisa na gaz
Rok 2019 będzie rekordowy pod względem napadów na przewoźników
DB Schenker rezygnuje z tradycyjnych naczep
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Nagrodzeni w zakresie zrównoważonych opakowań
Celem Smurfit Kappa jest gospodarka o obiegu zamkniętym
Ekologia decyduje o wyborze opakowań przemysłowych i magazynowych
Cel: minimalizacja odpadów niepodlegających recyklingowi
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA