2019-02-06 | Głos z rynku

Volvo rozpocznie sprzedaż elektrycznych ciężarówek w Ameryce Północnej do 2020 roku

Volvo Trucks nie zamierza oddać innym producentom swojej wiodącej pozycji w branży samochodów ciężarowych Volvo. Do roku 2020 firma planuje wprowadzić na terenie Ameryki Północnej całkowicie elektryczne pojazdy ciężarowe.
Volvo rozpocznie sprzedaż elektrycznych ciężarówek w Ameryce Północnej do 2020 roku (Żródło: Volvo Trucks)
Nowy pilotażowy program zostanie wstępnie dofinansowany przez Kalifornijską Radę ds. Zasobów Powietrza (CARB) 44,8 milionami dolarów. Środki będą przeznaczone na walidację elektrycznej platformy ciężarówek Volvo oraz rozwój infrastruktury do ich ładowania na terenie Kalifornii. To wszystko odbędzie się przed oficjalnym wprowadzeniem do sprzedaży elektrycznych ciężarówek Volvo Trucks w Ameryce Północnej, które jest planowane na rok 2020. Program będzie częścią szerszego projektu Volvo LIGHTS (Low Impact Green Heavy Transport Solutions) i rozpocznie się w 2019 roku. Inicjatywa skupia 16 partnerów pracujących nad wprowadzeniem rozwiązań nowej generacji do działalności operacyjnej dwóch dużych amerykańskich przewoźników.

Rdzeniem projektu jest wdrożenie pojazdów elektrycznych oraz stacji ładowania do zaplecza logistycznego dwóch firm z branży transportowej. Wspierając tę pierwotną misję zespół projektowy dąży do zintegrowania szeregu inteligentnych funkcji, takich jak zdalna diagnostyka, geofencing czy internetowa platforma zarządzania usługami firmy. Ma to na celu monitorowanie wszystkich aspektów wydajności pojazdu, zarówno pod kątem efektywności jak i maksymalizacji czasu bezawaryjnej pracy.

Volvo dostarczy osiem w pełni elektrycznych jednostek klasy 8 (dopuszczalna masa całkowita powyżej 15 ton) wyposażonych w multi-konfiguracyjne systemy akumulatorów oraz 15 innych elektrycznych pojazdów ciężarowych.

"To doskonała okazja aby pokazać całościowy potencjał elektryfikacji. Począwszy od pozyskiwania energii słonecznej w lokalizacjach naszych klientów przez szereg usługi, aż do alternatywnego wykorzystania baterii. Projekt ten zapewni bezcenne doświadczenie oraz dane dla całego łańcucha wartości," - wyjaśnia Peter Voorhoeve, prezes Volvo Trucks North America.

Środki CARB dla projektu pochodzą z California Climate Investment - organizacji wydatkującej miliardy dolarów poprzez państwowy program Cap and Trade na inicjatywy, które przyczyniają się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych w całym stanie.


Zobacz także

PSI wdroży system zarządzania magazynem w firmie Asmet
TBX stawia na rozwój i zapowiada kolejne inwestycje
Regionalny oddział DB Schenker wkracza w nową erę
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dachser inwestuje w elektryczną flotę samochodów
Największe na świecie zawody dla mechaników
Volvo koncentruje się na niechronionych użytkownikach dróg
Volvo FH i FH16 w unikatowym wydaniu.
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA