2019-01-31 | Głos z rynku

PSI dostarczy firmie Asmet system WMS

Firma Asmet, dystrybutor elementów złącznych, zleciła PSI Polska wdrożenie systemu zarządzania magazynem PSIwms w nowym Centrum Logistycznym w miejscowości Moszna-Parcela, niedaleko Warszawy.
Firma Asmet jest jednym z największych w Polsce przedsiębiorstw oferujących kompleksową obsługę w zakresie dostaw elementów złącznych do budowy maszyn i urządzeń dla budownictwa, energetyki, petrochemii, rolnictwa i motoryzacji. Asmet jest zarówno producentem jak i dystrybutorem. W ofercie firmy obok elementów złącznych standardowych posiada wyroby śrubowe specjalne, wykonywane wg indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów (niestandardowe wymiary, kształt, materiały, pokrycia ochronne itp.). Powoduje to konieczność utrzymywania na stanie magazynowym 40.000 pozycji asortymentowych, dalszych 50.000 dostępnych jest na zamówienie.  Zarządzanie tak rozbudowaną gamą produktów i zapewnienie najwyższej jakości obsługi pociąga za sobą konieczność zapewnienia sprawnej logistyki w pętli: Dostawca-Asmet-Klient.

W związku z dynamicznym rozwojem i potrzebą ciągłego doskonalenia jakości obsługi klientów, niezbędne jest dalsze zwiększanie wydajności centrum logistycznego zlokalizowanego niedaleko Warszawy. Z tego powodu Zarząd firmy Asmet zdecydował się na inwestycję w zaawansowaną automatykę magazynową oraz nowoczesny system WMS. Po długim procesie analiz dostępnych rozwiązań WMS oraz potencjału firm wykonawczych działających na polskim rynku, Asmet zdecydował o wyborze firmy PSI Polska jako dostawcy systemu do zarządzania magazynem (WMS) dla całego centrum dystrybucyjnego, wraz ze sterowaniem przepływem materiału (MFC) w automatycznym magazynie pojemnikowym typu miniload. System PSI zostanie zintegrowany z systemem ERP oraz systemem zarządzającym komunikacją z kurierami.

„Uruchomienie systemu WMS wraz z automatyką magazynową to kolejny krok milowy (po zakończonymniedawno wdrożeniu nowego systemu ERP i oddaniu do użytku nowego centrum logistycznego) w optymalizacji naszych operacji logistycznych, którego celem jest dalsze podnoszenie jakości obsługi naszych Klientów.System PSIwms  pomoże nam  - między innymi - dostosować się do rosnących wymagań klientów w zakresie coraz krótszych terminów dostaw, oraz zoptymalizować rozwijaną od lat usługę kompleksowych dostaw elementów złącznych bezpośrednio na linie montażowe w systemie Just-In-Time.” – mówi Janusz Onyszczuk, Dyrektor ds. Organizacji i Systemów Zarządzania oraz Członek Zarządu firmy Asmet. „Z uwagi na strategiczny charakter tej inwestycji, a także poziom jej skomplikowania, w procesie wyboru kluczowe było dla nas zarówno doświadczenie i dobre referencje dostawcy w projektach podobnej skali, jak i kompetentny i silny zespół w Polsce, gwarantujący możliwość skutecznego wdrożenia systemu. Stąd nasz wybór padł na firmę PSI Polska z Poznania, która jest częścią międzynarodowego koncernu PSI Software AG”.

„Bardzo cieszymy się, że Zarząd firmy Asmet, lidera w dostawie wysokiej jakości elementów złącznych w Polsce, docenił nie tylko innowacyjne oprogramowanie PSI, ale również duże doświadczenie naszego zespołu. Ten projekt jest bardzo ważny dla naszej firmy, pozwoli umocnić pozycję PSI na rynku systemów WMS dla zaawansowanych magazynów  automatycznych.” - dodaje Piotr Picyk, Dyrektor Sprzedaży, PSI Polska.

Realizacja projektu przewidziana jest na kilkanaście miesięcy, tak aby w 2020 roku system PSI zarządzał całością procesów manualnych oraz automatycznych wraz z integracją z systemem ERP, systemami firm kurierskich i automatycznym magazynem pojemnikowym.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

TBX stawia na rozwój i zapowiada kolejne inwestycje
Regionalny oddział DB Schenker wkracza w nową erę
Sojusz amerykańsko - izraelski na rynku przewozów cargo
Rozwiązanie dla zakupu i sprzedaży ciężkich maszyn
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Przemysł 4.0 wymusi na systemach magazynowych dostosowanie się do panujących standardów
Przyjęcia oraz wydania w Studio Magazyn WMS.net SoftwareStudio
Funkcjonalności w Studio Magazyn WMS.net SoftwareStudio
Jak wybrać odpowiednie oprogramowanie magazynowe?
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA