Przejdź do artykułu
2024-04-02 | Z ładunkiem w drodze

cargo-partner rozszerza ofertę o rozwiązania w zakresie intermodalnego transportu kolejowego miedzy Europą a Azją

Międzynarodowy dostawca usług transportowych uruchomił nowe intermodalne połączenia kolejowe łączące Europę nie tylko z Chinami, ale również z wieloma innymi krajami na terenie Azji. cargo-partner wspiera klientów specjalistyczną wiedzą w zakresie transportu kolejowego FCL i LCL Żelaznym Jedwabnym Szlakiem, a także oferując szybką, opłacalną i przyjazną dla środowiska alternatywę dla transportu lotniczego i morskiego.

W odpowiedzi na wyzwania przed jakimi staje światowy rynek frachtu morskiego w związku z kryzysem na Morzu Czerwonym, firma odnotowała wzrost popytu na niezawodne usługi kolejowego transportu intermodalnego. Oferta cargo-partner rozszerzyła się o połączenia między krajami takimi jak Tajlandia i Tajwan.

cargo partner Intermodal Rail 01800raliv1

Serwis intermodalny: Tajlandia – Chiny – Słowacja

W lutym 2024 firma cargo-partner obsłużyła intermodalny transport FCL z Tajlandii na Słowację na zlecenie europejskiego producenta sprzętu elektrycznego. Przesyłka została odebrana przez auto ciężarowe w Tajlandii i dotarła do Chongqing w Chinach w ciągu sześciu dni. Po odprawie celnej i załadowaniu kontenera w Chongqing, ładunek trafił koleją do Małaszewicz w Polsce. Zespół cargo-partner ze Słowacji przejął obsługę dostawy do ostatecznego odbiorcy w pobliżu Koszyc. Całkowity czas tranzytu od drzwi do drzwi wyniósł zaledwie 32 dni.

Felix Miletich, Director Corporate Product Management Rail Transport w firmie cargo-partner, przewiduje wzrost zapotrzebowania na rozwiązania intermodalne integrujące transgraniczny transport drogowy i kolej - szczególnie usług kolejowych między Chongqing a Europą oraz Wuhan a Europą. Miletich zapewnia, że – Zespół ds. transportu kolejowego w Chinach jest przygotowany, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na ten serwis. Oferujemy niezawodne, wydajne i niedrogie rozwiązania w zakresie intermodalnego transportu lądowego.

cargo partner Intermodal Rail 02800intermodalv1

Optymalne planowanie trasy: Tajlandia – Chiny – Polska

W listopadzie 2023, firma cargo-partner zrealizowała kolejny udany transport intermodalny, potwierdzając swoje kompetencje w zarządzaniu złożonymi trasami. Transport LTL kompresora na palecie o wadze 915,2 kg rozpoczął się w Bangkoku w Tajlandii. Po drodze do granicy z Chinami w miejscowości Pingxiang, minął Laos i Wietnam, a następnie skonsolidowany kontener został przetransportowany koleją z Chongqing do Małaszewicz w Polsce. Efektywność działań cargo-partner podkreśla fakt, że całkowity czas tranzytu od drzwi do terminala wyniósł zaledwie 30 dni.

Regularny serwis intermodalny LCL: Tajwan – Chiny – Węgry

cargo-partner umacnia swoją pozycję w roli innowacyjnego globalnego dostawcy usług logistycznych, oferując rozbudowane portfolio usług intermodalnych. Godnym uwagi rozwiązaniem jest regularny fracht morski LCL z Tajwanu do Szanghaju, a następnie skonsolidowany transport kolejowy z Szanghaju do Budapesztu. Z rozwiązania korzysta już kilka renomowanych europejskich firm zajmujących się elektroniką i produkcją.

cargo-partner specjalizuje się w świadczeniu usług „od drzwi do drzwi”, obejmujących odbiór, konsolidację, odprawę celną i dostawę do ostatecznego odbiorcy. Niezawodne rozwiązania intermodalne obejmują wiele lokalizacji na terenie Europy i Azji.

cargo partner Intermodal Rail 03800pxcontenerv1

Zdj.: cargo-partner


Zobacz także

E-commerce będzie rósł, również w Polsce
FIEGE obsłuży YOKOHAMA w centrum w Mszczonowie
Platforma 3DEXPERIENCE i robot OMRON na pokazach w Hanowerze
Nowy model kooperacji DHL eCommerce i sklepów Żabka
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Naczepy Swap Master od teraz w ofercie Wielton
8 na 10 przewoźników odczuwa rosnące koszty
Grupa Raben podsumowuje postępy w realizacji zobowiązań ESG
W Słowacji można już używać DKV Box Europe

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów