Przejdź do artykułu
2023-06-07 | Z ładunkiem w drodze

Import towarów z Azji do Polski

Planując import towarów z Azji do Polski można napotkać się z różnymi nieprzewidzianymi zdarzeniami. Proces ten jest skomplikowany, ponieważ towar musi spełniać wiele norm europejskich aby został dopuszczony do obrotu.

Planując dostawy należy zwracać uwagę na aspekty nie zależne od zamawiającego.

Import nie jest najłatwiejszym przedsięwzięciem, gdyż każdy towar zakupiony w krajach trzecich musi spełniać normy europejskie określone w różnych dyrektywach i to na importerze właśnie spoczywa odpowiedzialność weryfikacji, czy owe normy zamówiony przez niego produkt spełnia.  Każdy sprowadzany towar może zostać zrewidowany przez Urząd Celny, a w przypadku wykrycia nieprawidłowości koszty związane z ich naprawieniem, często dyskwalifikują opłacalność przedsięwzięcia. – dodaje przedstawicielka firmy.

Import z Azji można zaplanować wykorzystując różne formy transportu. Najstarszą oraz najtańszą z nich jest fracht morski jednak obarczony jest on dużym ryzykiem ponieważ porty morskie są przeładowane kontenerami.

– Swoją drogę w transporcie z Chin rozpoczynaliśmy od przewozów kolejowych, z tego względu zdecydowana większość naszych klientów to również fani przewozów kolejowych i takich realizujemy najwięcej, transportów morskich realizujemy ilościowo niemal tyle co kolejowych pozostają one jednak na drugim miejscu w rankingu popularności wśród naszych klientów. W generalnym ujęciu transport morski jest tym dominującym, z wielu powodów: jest to najstarsza, aktualnie najtańsza i najbardziej rozwinięta pod kątem infrastruktury gałąź transportu. – zaznacza Emilia Rogalska z firmy BGT.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Produkty Tork w zgodzie z naturą
Decentralizacja logistyki Intermarché i Bricomarché
AXI IMMO spełniło potrzeby wymagającego klienta
Nietypowe projekty transportowe cargo-partner
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Narzędzie do zarządzania reklamacjami od Hardis Group
Rola interkontynentalnego transportu drobnicowego wg Dachser
Artykuł edukacyjny Rusak Business Services
Zespoły Project Cargo rozwiązaniem "szytym na miarę"

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów