Przejdź do artykułu
2023-01-05 | Z ładunkiem w drodze

Kiedy skorzystać z wynajmu w branży TSL?

Do niedawna większość przedstawicieli branży TSL nie wyobrażało sobie wynajmowania floty zamiast jej zakupu na własność. I chociaż wciąż jest to w mniejszości, nie ma wątpliwości, że zalety wynajmu będą dostrzegane przez coraz więcej firm – już teraz badania pokazują, że korzystanie z aut w ten sposób na przestrzeni lat zyskuje na popularności. To w końcu krok w stronę nowoczesnego myślenia o biznesie. Dlaczego?

Zakup czy subskrypcja?

Model subskrypcyjny robi furorę nie tylko dzięki platformom streamingowym takim jak Netflix czy HBO Go. Również w branży logistycznej właściciele firm dostrzegają, że zakup pojazdów nie jest jedynym możliwym rozwiązaniem. Daje on oczywiście flotę na własność, ale wiąże się także z odpowiedzialnością. Pojazdy w końcu trzeba ubezpieczyć, znaleźć modele zamienne w razie awarii czy cofając się o krok – zaciągnąć zobowiązanie finansowe w postaci leasingu. Jeżeli dodamy do tego rosnące raty i ceny aut oraz ich słabą dostępność, to coraz więcej argumentów przemawia na korzyść wynajmu.

Wynajem pojazdów to przede wszystkim wygoda, bezpieczeństwo i możliwość optymalizacji kosztów. Potrzeba więcej pojazdów na sezon świąteczny? Nie ma problemu, można wynająć je tylko na ten gorący czas. Czekanie miesiącami na wyprodukowanie nowych pojazdów może narazić biznes na straty? W firmach oferujących wynajem dostaniecie je od ręki.

Model subskrypcyjny rozumieją szczególnie młodzi ludzie, stawiający pierwsze kroki w branży. Niejednokrotnie nie chcą inwestować na start w kosztowny zakup pojazdów, a zamiast tego decydują się właśnie na wygodny i elastyczny wynajem. Może wynikać to między innymi z faktu, że to pokolenie nie jest tak przywiązane do idei posiadania wszystkiego na własność jak ich rodzice, otwierający biznesy na początku lat 90-tych.

Wynajem z Truck Care

Firma Truck Care to część Grupy finansowej EFL, będącej z kolei częścią Credit Agricole S.A. oraz Grupy DBK, lidera w branży TSL. Oferuje wynajem krótko-, średnio- oraz długoterminowy dedykowany branży transportowej. W ten sposób pomaga minimalizować koszty użytkowania pojazdu, w tym te napraw. Nowa flota jest szybko dostępna, a to pozwala też eliminować przestoje i lepiej zarządzać dostawami.

Jak dostrzega coraz więcej osób, posiadanie całej floty na własność nie tylko przestaje być koniecznością, ale też może okazać się mniej efektywnym modelem. W naszej branży czas to pieniądz, a wybór, zakup i naprawa pojazdów potrafi trwać miesiącami. Zamiast tego można zdecydować się na wynajem i sprawdzić, jak ten system sprawdzi się w naszej firmie. Na pewno silnie zauważalna jest jego elastyczność, która pozwala na bieżące reagowanie, a tym samym optymalizację łańcuchów dostaw – podsumowuje Łukasz Chyliński, Prezes Zarządu Truck Care.

 Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Wielka Brytania wprowadza nowe przepisy
W maju zaczną się największe logistyczne targi w Poznaniu
Nadchodzi nowe rozwiązanie w transporcie drogowym
Paczki DPD odbierzesz również w Kauflandzie
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów