Przejdź do artykułu
2022-07-12 | Z ładunkiem w drodze

DACHSER uruchamia alternatywne połączenie kolejowe

DACHSER rozszerza ofertę Rail Services, aby zapewnić ciągłość połączeń kolejowych między Chinami a Europą. Pociągi na trasie Xi'an-Budapeszt będą kursować dwa razy w tygodniu tak zwanym Korytarzem Środkowym.

DACHSER z powodu wojny na Ukrainie zaprzestał świadczenia usług kolejowych na dwóch trasach, ponieważ połączenia przez Rosję lub Białoruś stały się niemożliwe. Aby jednak nadal oferować swoim klientom przewozy kolejowe przez Azję Środkową, dostawca usług logistycznych uruchomił połączenie wzdłuż tak zwanego Korytarza Środkowego: pociągi z Chin przejeżdżają najpierw przez Kazachstan i Azerbejdżan, następnie kontenery przepływają statkami Morze Kaspijskie i Czarne do Rumunii, by w końcu dotrzeć do Budapesztu na Węgrzech. Stamtąd są transportowane koleją do terminali w głębi kraju, takich jak Wiedeń, Monachium czy Ludwigshafen. W tym przypadku transport towarów z Chin do Europy zajmuje od 45 do 55 dni.

Niezawodna alternatywa

Nowa trasa pozwala nam zastąpić połączenia kolejowe wzdłuż Nowego Jedwabnego Szlaku przez Rosję i Białoruś i nadal oferować naszym klientom niezawodne, przyjazne dla środowiska usługi multimodalne – mówi Vedat Serbet, Rail Services Manager EMEA w DACHSER. Szczególnie w tych trudnych czasach, gdy firmy wciąż zmagają się z wąskimi gardłami, transport kolejowy jest dodatkową alternatywą dla frachtu morskiego i lotniczego.

Pociągi z Xi'an w Chinach do Europy kursują dwa razy w tygodniu. Kontenery są monitorowane przez całą dobę przez GPS i docierają do każdego terminalu lądowego w Europie.


Zobacz także

3DEXPERIENCE optymalizuje procesy logistyczne firmy Faurecia
Bidfood Farutex w Fortress Logistic Park Bydgoszcz
Estońska firma FleetGuru wkroczyła do Polski
Grupa Raben i Szlachetna Paczka pomagają Ukrainie
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Firmy szukają alternatywnych łańcuchów dostaw z Chin
Transport pod ścisłą e-kontrolą
DACHSER z najwyższą notą w badaniu IMWF
Logika logistyki kontraktowej – biznes dobrze policzony

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów