Przejdź do artykułu
2021-03-02 | Z ładunkiem w drodze

DHL Express ponownie wzmacnia flotę samolotów

Dwa nowe samoloty transportowe Airbus A321-200 wesprą realizację transport międzynarodowych przesyłek ekspresowych DHL Express, w ramach podpisanej umowy partnerskiej z łotewską linią czarterową SmartLynx Malta. Airbus A321-200 jest najbardziej paliwooszczędnym, ekologicznym i zaawansowanym technologicznie samolotem w swojej klasie. Jego wprowadzenie wpłynie na ograniczenie emisji CO2 DHL Express, zgodnie z przyjętą strategią zerowej emisji do 2050r.

DHL Express i SmartLynx Malta ogłosiły podpisanie umowy partnerskiej. Dwa frachtowce Airbus A321-200, dostosowane do międzynarodowego transportu cargo dołączą do europejskiej floty lotniczej firmy. Nowy, technicznie zaawansowany typ floty wąskokadłubowej zwiększa zdolności przewozowe, dzięki czemu może sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na międzynarodowy ekspresowy transport ładunków. Dodatkowo wprowadzenie najbardziej oszczędnego samolotu w swojej klasie wpłynie na ograniczenie emisji CO2 DHL Express, zgodnie z przyjętą strategią zerowej emisji do 2050 r.

– Jako DHL Express jesteśmy dumni z bycia światowym pionierem w branży międzynawowych przesyłek ekspresowych m.in. poprzez wprowadzania do swojej floty najnowszej i ekologicznej generacji samolotów – mówi Edwin Osiecki, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w DHL Express Polska. – Ciągłe unowocześnianie naszych zasobów o wydajne i niezawodne samoloty towarowe jest bardzo ważne aby skutecznie realizować eksport lub import przesyłek dla na naszych klientów. Udane włączenie Airbus A330-300P2F sprawiło, że naturalną koleją rzeczy stało się dodanie do naszej sieci lotniczej mniejszych samolotów z rodziny A321.

SmartLynx to spółka należąca do Avia Solutions Group, największej lotniczej grupy biznesowej z Europy Środkowo-Wschodniej, która ma bogate doświadczenie w obsłudze samolotów z grupy A321.

Partnerstwo DHL Express z SmartLynx Malta jest potwierdzeniem rosnącego zapotrzebowania na ładunki lotnicze. Zwiększony popyt na przesyłki e-commerce, a także produkty ochronne i medyczne, wymagają dodatkowej przestrzeni dla przesyłek lotniczych. Oszczędny Airbus A321-200 osiąga efektywny poziom redukcji emisji CO2 w porównaniu z modelami frachtowców podobnej klasy. Inwestując w ten typ samolotów, DHL Express potwierdza swoje zaangażowanie w ograniczenie emisji dwutlenku węgla oraz zrównoważony przewóz towarów drogą powietrzą.

Wspierając DHL Express dwoma frachtowcami, nasz partner zwiększa gotowość firmy do reagowania na rosnące zapotrzebowanie na ładunki lotnicze – mówi Zygimantas Surintas, CEO SmartLynx Malta.
Chcielibyśmy wyrazić naszą najgłębszą wdzięczność dla całego zespołu za ich przekonanie, że potrafimy dostarczyć produkt najwyższej klasy. Ten postęp jest istotnym krokiem naprzód w naszych strategicznych planach na przyszłość. DHL Express jest wiodącym międzynarodowym przewoźnikiem lotniczym, a silne partnerstwo jest decydującym czynnikiem dla dalszego rozwoju naszej działalności w bardziej zrównoważony sposób.

W 2021 roku DHL Express ma w planach dołączenie dwóch dodatkowych samolotów A321F oraz trzech kolejnych do 2022 roku. Celem biznesowym firmy jest umocnienie swojej pozycji jako lidera w transporcie międzynarodowych przesyłek ekspresowych drogą lotniczą w ciągu najbliższych trzech lat.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

W Rzeszowie otwarto nowoczesny terminal DB Schenker
Biura elastyczne mają nowych właścicieli - Grupę Raben
Jak obniżyć koszty czyszczenia narzędzi lakierniczych?
Firmy stawiają na rozwój kanałów sprzedaży
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Loty towarowe samolotami pasażerskimi
Transport lotniczy ma ważne zadanie do wykonania
ATR produkuje specjalnie dla FedEx samolot krótkiego zasięgu
Airbus stawia na zeroemisyjne lotnictwo oparte na wodorze
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA