2018-12-06 | Z ładunkiem w drodze

UPS rozwija się na Wschodzie

Firma UPS poinformowała o rozszerzeniu zasięgu usługi UPS Worldwide Express o 14 nowych krajów. Usługa ta stanowi część międzynarodowego pakietu usług UPS z gwarantowanym dniem i godziną dostawy dla pilnych przesyłek. To rozszerzenie usług globalnych umożliwia również późniejszy odbiór przesyłek, skrócenie czasu dostawy oraz dostawy w sobotę w siedmiu krajach w regionie ISMEA (subkontynent indyjskim, Bliski Wschód i Afryka).
UPS rozwija się na Wschodzie (Żródło: UPS)

Dzięki tym działaniom UPS zapewnia lepsze połączenie przedsiębiorstw z inteligentną siecią logistyczną, co świadczy o strategicznym ukierunkowaniu firmy na szybko rozwijające się rynki międzynarodowe.

„Z przyjemnością informujemy, że dzięki UPS, klienci mogą teraz lepiej wyróżnić się na tle konkurencji gwarantując dostawy w określonym terminie, których oczekują przedsiębiorstwa” — powiedział Nando Cesarone, prezes UPS International. „Przez skrócenie czasu dostawy i zwiększenie liczby obsługiwanych krajów nasi klienci mają do dyspozycji więcej opcji dostawy o określonej porze dnia, aby lepiej zaspokajać najważniejsze potrzeby biznesu”.

Usprawnienia usługi dostawy w określonym dniu i o określonej godzinie obejmują Amerykę Południową i Środkową, w tym Panamę, gdzie klienci mogą korzystać ze strefy wolnego handlu, oraz Europę, Bliski Wschód i Afrykę, w tym Nigerię — największą afrykańską gospodarkę pod względem PKB i liczby ludności.

UPS zwiększył również udział usług ekspresowych na kluczowych rynkach poprzez dodanie nowych kodów pocztowych w 26 krajach europejskich, jak również na innych szybko rozwijających się rynkach, takich jak: Korea Południowa, Chiny, Hongkong, Indonezja i Singapur, z których wszystkie odnotowały wzrost PKB na mieszkańca w wysokości ponad 3,5% w ciągu ostatnich 50 lat.

Klienci UPS mogą również skorzystać z zaawansowanych usług pośrednictwa celnego. UPS pomaga klientom zapoznać się ze zmieniającymi się przepisami, działać zgodnie z prawem oraz sprawnie przeprowadzać przesyłki przez odprawy celne. Zespół pośrednictwa celnego UPS ma ponad 80-letnią historię oraz ponad 400 lokalizacji odprawy importowej i eksportowej i każdego roku dokonuje odprawy ponad 6 mln przesyłek w Stanach Zjednoczonych. W zeszłym roku firma przejęła spółkę STTAS, będącą jednym z największych niezależnych dostawców usług zarządzania handlem globalnym. Firma UPS nadal usprawnia usługi eksportowe i usługi pośrednictwa, na które mogą liczyć jej klienci analizujący alternatywne sposoby działania w odpowiedzi na zmieniające się środowisko handlowe.

„Oprócz rozszerzenia swojego zakresu usług firma UPS skróciła również czas dostawy do 24 krajów, głównie rynków wschodzących, umożliwiając w ten sposób klientom szybsze wejście na rynek” — powiedział Jean-Francois Condamine, prezes UPS ds. rozwoju i rynków wschodzących. „Obejmuje to również Indie, gdzie firma UPS niedawno zapowiedziała inwestycję mającą na celu konsolidację i umocnienie swojej pozycji poprzez zostanie wyłącznym właścicielem swojego działu usług ekspresowych w jednej z najszybciej rozwijających się gospodarek światowych”.

Firma UPS dodała również opcję dostawy w sobotę w siedmiu krajach ISMEA, późniejszego odbioru przesyłki w 22 krajach europejskich oraz późniejsze graniczne czasy nadania przesyłki w danym dniu w pięciu krajach Azji. Późniejsze czasy odbioru przesyłek i późniejsze graniczne czasy nadania przesyłki w danym dniu dają firmom więcej czasu na skupienie się na produkcji i realizacji zamówień.

Klientom z pilnymi potrzebami spedycyjnymi firma oferuje teraz usługę UPS Worldwide Express Freight Midday, która zapewnia dostawę międzynarodowych przesyłek paletowych w określonym czasie do ponad 39 000 nowych kodów pocztowych w Europie. Dodatkowe kody pocztowe pięciokrotnie zwiększają zasięg tej gwarantowanej usługi, umożliwiając dostawy do ponad 35 krajów i terytoriów oraz otrzymywanie przesyłek z ponad 70 krajów i terytoriów.

„UPS chce udostępnić klientom więcej możliwości by dostarczać przesyłki szybciej, wcześniej, w weekend oraz z późniejszymi godzinami odbioru i późniejszymi granicznymi czasami nadania przesyłki” — dodał Cesarone. „Zapewniamy importerom i eksporterom większą elastyczność oraz gwarantowane usługi, aby spełniać ich wymagania dotyczące czasu nadawania i dostawy przesyłek na całym świecie”.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Charytatywny przewóz nietuzinkowego towaru
Dachser z czarterem do Szanghaju na szczyt sezonu
AsstrA zrealizowała gigantyczną operację transportową
Nadzorowanie transportu motocykli staje się łatwiejsze
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

UPS zwiększa ładowność między Polską a Hongkongiem
Fracht kolejowy do Azji szybszy od morskiego i tańszy od lotniczego
Akwizycja pozwala wejść na rozwijające się rynki
Logistyka może być wolna od spalin i tania
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA