Przejdź do artykułu
2022-12-02 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Kolejna inwestycja DB Schenker w Pradze

DB Schenker rozszerza swoją działalność w Pradze. Otwarcie nowego centrum realizacji zamówień o powierzchni 55 000 mkw. jest planowane na lato 2023.

DB Schenker, jeden z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie, otworzy w przyszłym roku nową placówkę w Pradze. Magazyn o wysokim stopniu automatyzacji poszerzy możliwości logistyczne firmy i skróci czas dostawy. Oprócz operacji detalicznych, nowe centrum dystrybucyjne będzie również odpowiedzialne za działalność w zakresie handlu elektronicznego B2C, w tym za rozbudowany obszar usług dodanych, odpowiadający zapotrzebowaniu na popularne wśród konsumentów, spersonalizowane produkty.

– DB Schenker odniósł ogromny sukces od momentu wejścia na rynek Europy Wschodniej – mówi Ingo Brauckmann, Executive Vice President Contract Logistics / SCM Europe w DB Schenker. – Nowe, zautomatyzowane centrum logistyczne pozwoli rozszerzyć obszar naszej działalności oraz zwielokrotnić wydajność, umożliwiając tym samym dalszy rozwój w regionie. Jesteśmy więc gotowi do zwiększenia zakresu i udoskonalenia usług, jakie oferujemy dynamicznie rozwijającej się bazie klientów – dodaje.

Nowe centrum dystrybucyjne będzie oferować wysoką jakość usług. Umożliwi to wysoce skalowalny, modułowy system G-T-P (goods-to-person) z rozbudowanym systemem przenośników i wysokowydajnym sorterem poprzeczno-taśmowym dla przesyłek. System dostarczy partner DB Schenker – firma Körber. Oprogramowanie Körbera kontrolować będzie ponad sto autonomicznych mobilnych robotów (AMR), tworzących wysoce zautomatyzowany ekosystem logistyczny. W ten sposób w obiekcie powstanie jeden z największych tego typu systemów w Europie Wschodniej.

Pomimo wysokiego poziomu automatyzacji, w szczytowych godzinach, centrum dystrybucyjne wymagać będzie pracy ponad tysiąca pracowników-operatorów. Centrum zlokalizowane jest w pobliżu lotniska w Pradze oraz głównej autostrady prowadzącej do Niemiec, dzięki czemu możliwe jest skrócenie terminów dostaw do klientów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Nowy oddział rozpocznie działalność latem 2023 roku.

Dotychczasowe centrum logistyczne, również znajdujące się w Pradze, nie jest w stanie samodzielnie sprostać nieustannie rosnącym wymaganiom klientów. Obecna lokalizacja nie zostanie jednak zamknięta – będzie wykorzystywana w celu świadczenia usług logistyki zwrotnej, zaspokajając potrzeby klientów w zakresie gospodarki cyrkularnej oraz zmniejszając ich cyfrowy ślad węglowy.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Silny&Salamon zaprasza do testów pakowania
Kupuj części zamienne taniej o 6% na KUKA Marketplace
Zarządzanie magazynem - bezpłatny webinar 7 grudnia
Które towary podlegają zwolnieniu z cła?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dematic realizuje swoje największe zamówienie
DHL przygotowało się na szczyt paczkowy
Pod Krakowem powstaje 56 tys. mkw. dla MCG EastBridge
Mobilne roboty podczas pokazów na żywo w Warszawie

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów