Przejdź do artykułu
2021-11-14 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Logistyka napędzana zieloną energią

Magazyny i biura Grupy Raben przechodzą w 100% na zieloną energię. Dzieje się tak na mocy siedmioletniego kontraktu, który firma podpisała właśnie z należącą do Grupy PGE spółką PGE Obrót. Zgodnie z umową w Polsce powstaną dedykowane dla operatora logistycznego farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 35 MWp

Jeden z największych operatorów logistycznych w Europie, Grupa Raben podpisała właśnie z PGE Obrót siedmioletni kontrakt na zakup zielonej energii (Power Purchase Agreement). Na mocy umowy, począwszy od 2023 roku, Raben w Polsce będzie korzystać w 100% z zeroemisyjnej energii. Zostaną wybudowane dedykowane farmy fotowoltaiczne, które zaspokoją potrzeby operatora logistycznego.

Cieszę się bardzo, że wszystkie nasze obiekty w 100% będą zasilane zieloną energią z farm fotowoltaicznych. Dzięki temu zmniejszymy emisję CO2 i przyczynimy się do realizacji naszej strategii zrównoważonego rozwoju. – powiedział Ewald Raben, CEO Grupy Raben i podkreślił – Chcemy wyznaczać trendy na rynku w zakresie zrównoważonego rozwoju poprzez wszystkie procesy w naszej firmie. Zależy nam by były jak najbardziej przyjazne dla środowiska. Podpisanie umowy z PGE to kolejny krok by aktywnie wspierać realizację celów zrównoważonego rozwoju ONZ, a także szansa na zielone inwestycje w naszym kraju.

Podpisany w tym roku kontrakt z PGE przyczynia się do powstania nowych farm fotowoltaicznych na mapie Polski. Oznacza to, że za sprawą Grupy Raben na mapie Polski pojawią się kolejne miejsca wytwarzające zieloną energię. Na terenie kraju powstanie kilka dedykowanych farm fotowoltaicznych o łącznej powierzchni ok. 40 ha, i łącznej mocy ok. 35 MWp, dostarczających 35 000 MWh rocznie – jest to wielkość całego zapotrzebowania na energię elektryczną we wszystkich obiektach Raben w Polsce. Budowa pierwszej farmy rozpocznie się już na początku 2022 r.

Umowa z Grupą Raben to kolejny krok do realizacji naszej nowej strategii. Zakłada ona m.in., że do 2030 r. PGE uruchomi 3 GW nowych mocy z energetyki słonecznej, umacniając się na pozycji lidera rynku OZE w Polsce. Dotychczas na ten cel zostało zabezpieczonych blisko 2,5 tys. ha gruntów, na których mogą powstać elektrownie fotowoltaiczne o mocy ok 1,6 GW – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Grupa konsekwentnie realizuje strategię zrównoważonego rozwoju, której jednym z głównych celów jest redukcja emisji dwutlenku węgla. Podpisany właśnie kontrakt na zakup zielonej energii (PPA) z pewnością przyczyni się do jego realizacji.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Podsumowanie III kwartału na rynku magazynowym
DHL Parcel doręczy paczki z Amazon Prime
Scania dąży do elektryfikacji produkowanych pojazdów
Rodzime firmy chętniej wychodzą na zagraniczne rynki
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Pod Rzeszowem powstaje Fulfillment Center spółki LPP
Bezdotykowe dystrybutory wody w łódzkich szkołach
Do 2030 produkty plastikowe mają być recyklingowane
GXO uruchomiło centrum logistyczne w Czechach

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów