2020-10-15 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Pekao S.A. sfinansuje inwestycję Hillwood w Warszawie

Hillwood podpisał z bankiem Pekao S.A umowę kredytu na realizację projektu składającego się z budynku magazynowego oraz biurowego w Warszawie przy ul. Mineralnej o łącznej powierzchni ponad 13 600 mkw. Kwota finansowania wynosi około 22,3 mln euro.

Budynek magazynowo-biurowy o powierzchni 5 700 mkw., a także oddzielny budynek biurowy klasy A o powierzchni prawie 8 000 mkw. powstają w systemie build-to-suit (BTS), czyli na zamówienie i według wytycznych klienta. Jest to pierwszy budynek biurowy realizowany przez Hillwood w Polsce.

Umowa z bankiem pozwala na zrefinansowanie części kosztów zakupu działki jeszcze przed rozpoczęciem kubaturowych prac budowlanych, które są planowane na początek roku 2021.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Bankiem Pekao S.A przy kolejnym już projekcie. Cieszymy się, że bank podziela naszą wizję i filozofię działania, szczególnie, że projekt przy ul. Mineralnej w Warszawie to połączenie szytego na miarę budynku magazynowego a także dużego, nowoczesnego budynku biurowego” – mówi Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska.

„Inwestycja Hillwood przy ul. Mineralnej w Warszawie łączy w sobie doskonałą lokalizację, unikalny projekt oraz doświadczonego dewelopera. To już ósmy projekt Grupy Hillwood finansowany przez Pekao od początku działalności dewelopera w Polsce. Wierzymy w dalszy dynamiczny rozwój polskiego rynku magazynowego. Chcemy wspierać rozwój klientów działających w tym sektorze, nawet w czasach globalnego spowolnienia gospodarczego” – skomentował transakcję Dieter Lobnig, Dyrektor Departamentu Bankowości Inwestycyjnej i Finansowania Nieruchomości Komercyjnych w Banku Pekao S.A.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Pneuhage Serwis Opon Sp. z o.o. dołączył do grona najemców MLP Poznań
Polski producent okapów kuchennych pozostanie w Pruszkowie
Innowacyjne, podziemne centrum logistyczne od SEGRO w samym centrum Paryża
Inwestycja Panattoni zajmie w Krakowie 36 500 m kw
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA