2019-09-17 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Nowa siedziba Greencarrier w Szczecinie

Greencarrier Freight Services, z siedzibą główną w Szwecji, to jedna z największych w Skandynawii firm z branży TSL, specjalizujących się w globalnych rozwiązaniach transportowych – drogą morską, lotniczą, drogową i kolejową, przede wszystkim na obszarze Europy Wschodniej, Środkowej Azji i Chin. Jednocześnie oferuje usługi logistyki kontraktowej.

Greencarrier posiada centra dystrybucyjne w 14 krajach. Łącznie zatrudnia ok. 800 pracowników. Firma działa w Polsce od 2012 roku. Obecnie ma sześć oddziałów w: Warszawie (transport lotniczy), Gdyni (transport morski i kolejowy), i Dąbrówce, Katowicach, Poznaniu oraz w Szczecinie (transport drogowy i logistyka magazynowa).

Właśnie w Szczecinie Oddział Greencarrier przeniósł się do nowej siedziby w „Panattoni Park Szczecin II Trzebusz”. Nowy magazyn łączy funkcję nowoczesnego terminala cross-dock zwiększającego możliwości obsługi potoków ładunkowych z i do Skandynawii oraz magazynu logistycznego obsługującego operacje magazynowe klientów logistyki kontraktowej. Nowy obiekt to magazyn klasy A, dostosowany do najwyższych standardów bezpieczeństwa przechowywanych w nim towarów co w połączeniu z doskonałą lokalizacją, bezpośrednio przy trasie S3/A6 zwiększa atrakcyjność oferowanych usług dla firm z Regionu Pomorza Zachodniego i Skandynawii. W szczecińskim oddziale oprócz logistyki kontraktowej przedsiębiorstwo zajmuje się zarówno transportem LTL, jak też FTL. Greencarrier stawia na połączenia pomiędzy Skandynawią a Polską, obsługując transporty wewnątrz kraju oraz te międzynarodowe.

Otwarcie nowego magazynu i wzmocnienie biura spedycyjnego w Szczecinie stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na usługi logistyczne klientów regionu oraz wpisuje się w strategie rozwoju firmy w Polsce.

Charakterystyka ogólna magazynu:


Zobacz także

K+N będzie dystrybuował szwajcarskie buty do biegania
Dachser otwiera dziewiąty magazyn w naszym kraju
Producent eko opakowań zawitał do Łodzi
Colliers podsumowuje I półrocze 2019 roku ba rynku magazynowym
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Media Expert z 12 000 m kw. w Panattoni Łódź III
Panattoni wynajęło ponad 1 100 000 m kw. w pierwszym półroczu
Kolejny najemca w trójmiejskim parku Panattoni
Panattoni wystartuje z budową centrum dystrybucyjnego w Venlo South (Niderlandy)
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA