2019-02-07 | Magazynowe inwestycje i transakcje

CCC powiększyło swoje designerskie centrum dystrybucyjne

W zaledwie 175 dni powiększono Centrum Dystrybucyjne CCC S.A. w Polkowicach. Dzięki inwestycji nowy obiekt zwiększa możliwości składowania o dodatkowe 9 mln par obuwia. Generalnym wykonawcą rozbudowy była firma W.P.I.P. z Poznania.
W Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Polkowicach, w sąsiedztwie istniejących obiektów Spółki CCC, uruchomiono kolejną nowoczesną halę wysokiego składowania. Nowy obiekt o wysokości 22-metrów zwiększył powierzchnię magazynową kompleksu logistycznego CCC o dodatkowe 18.500 m kw., osiągając łącznie 110 tys. m kw. i możliwości magazynowe CCC S.A. na poziomie 23 mln par butów.

Pomimo przemysłowo-magazynowego charakteru hala, autorstwa pracowni Łącki Krzywoszański Architekci, wyróżnia się nowoczesną formą, dużymi aluminiowymi naświetlami oraz inteligentnymi i przyjaznymi dla środowiska rozwiązaniami automatyki obiektowej współpracującymi z układem BMS takimi jak: oświetlenie DALI LED, sterowanie ogrzewaniem i wentylacją oraz stacje ładowania dla wózków VNA Li-Ion. Obiekt składa się z magazynu wysokiego składowania, terminala wysyłek i przyjęć wraz z sorterem, przepakowni, części socjalno-biurowej, łącznika międzymagazynowego oraz budynku biurowego.

Budowa była kolejną udaną współpracą CCC S.A. z firmą W.PI.P.. Poprzednio, wspólnie zrealizowanym w 2011r obiektem, było w pełni zautomatyzowane Centrum Dystrybucyjne o powierzchni 23.000 m kw.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Inwestycje mają dla firm znaczenie strategiczne
Kolejny najemca w podwarszawskim magazynie
Pierwsza hala Waimea Logistic Park Stargard zgodnie z planem
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Rynek magazynowy w Polsce urósł o 100% w ciągu pięciu lat
Poradnik, który przybliża tajniki wynajmu magazynów
Jak osiągnąć płynne dostawy towarów bezpośrednio ze strefy magazynowej do gniazd produkcyjnych?
Największy magazyn GEFCO w Polsce powstaje pod Wrocławiem
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA