2018-10-26 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Zielone światło dla drugiej fazy parku P3 Poznań

P3 otrzymał pozwolenie na budowę drugiego etapu P3 Poznań, jednego z największych parków logistycznych w zachodniej części Polski. Na 50 ha działce, sąsiadującej z pierwszą częścią inwestycji, powstaną magazyny o łącznej powierzchni ponad 230,000 m2 . Tym samym powierzchnia parku P3 Poznań niemal się podwoi.
Zielone światło dla drugiej fazy parku P3 Poznań (Żródło: P3 Poznan)

Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 w Polsce, mówi: „Obserwujemy duży popyt na najlepsze powierzchnie magazynowe w regionie, co skłoniło nas do podjęcia decyzji o rozbudowie parku P3 Poznań. Wierzę, że podobnie jak obiekty, które budowaliśmy w ostatnich latach także nasze nowe magazyny spotkają się z dużym zainteresowaniem klientów, zarówno obecnych, którzy chcieliby się z nami dalej rozwijać, jak i nowych, którzy dopiero szukają miejsca w Wielkopolsce”.

Park P3 Poznań już dziś jest jednym z największych parków logistycznych w Wielkopolsce. Swoją popularność wśród klientów zawdzięcza m.in. doskonałej lokalizacji (w pobliżu drogi S11 połączonej bezpośrednio z autostradą A2). Pierwszą i drugą fazę projektu oddziela jedynie droga, z której korzystają już obecni najemcy parku. Jest to jedna z dwóch arterii zapewniających łatwe i dogodne połączenie z autostradą.

Piotr Bzowski, Leasing & Development Director P3 w Polsce, mówi: „Autostrada A2 zapewnia łączność na wschód z Warszawą oraz na zachód z Berlinem. To sprawia, że park P3 Poznań jest chętnie wybierany przez największych operatorów logistycznych i firmy prowadzące dystrybucję na rynki Europy Zachodniej, w tym szczególnie do Niemiec. Jest to także doskonałe miejsce dla przedsiębiorstw produkcyjnych. Kolejnym niepodważalnym atutem tej lokalizacji, skłaniającym firmy do lokowania właśnie tutaj swojej działalności są konkurencyjne koszty zatrudnienia i wciąż duża, w porównaniu z innymi krajami europejskimi oraz regionami Polski, dostępność pracowników. Ponadto dzięki otrzymanemu pozwoleniu na budowę jesteśmy w stanie dostarczyć nowy magazyn w krótszym terminie, bez konieczności ubiegania się o decyzje administracyjne”.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

7R rozpoczyna współpracę z Kajima Poland
Inwestycje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej
LPP podpisało umowę na budowę magazynu w Rumunii
Nowy cross-dock dla JAS-FBG w SEGRO Business Park Łódź
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Arteria wynajmuje dodatkowe 3 tys mkw. magazynu
P3 odnotowało w 2018 roku silny wzrost m.in. dzięki ecommerce
Rosnące zapotrzebowanie będzie kształtować rynek
Niemal pięciokrotny wzrost najmowanej powierzchni
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA