2018-07-30 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Wschodnia Polska przyciąga inwestycje

ROHLIG SUUS Logistics przenosi siedzibę białostockiego oddziału do większej i bardziej nowoczesnej lokalizacji – nowopowstałego centrum Panattoni Park Białystok. Rozbudowa powierzchni na dynamicznie rozwijającym się Podlasiu pozwoli firmie na umocnienie pozycji, głównie w zakresie logistyki kontraktowej oraz zwiększenie skali współpracy ze wschodem.
Wschodnia Polska przyciąga inwestycje (Żródło: ROHLIG SUUS)

Rosnąca rola e-commerce w Polsce oraz bliskość wschodniej granicy sprawia, że Białystok budzi coraz większe zainteresowanie wśród inwestorów. Widząc olbrzymi potencjał tkwiący w tym regionie ROHLIG SUUS Logistics postanowił powiększyć swoją powierzchnię o magazyn klasy A z możliwością wysokiego składu. Powierzchnia nowego magazynu wynosi 3 tys. m. kw.

– Firma ROHLIG SUUS Logistics obecna jest na Podlasiu od 10 lat. Wraz z naszym rozwojem i sukcesywnym zwiększaniem udziałów w rynku, podjęliśmy decyzję o zmianie lokalizacji. Mając na uwadze dalszy rozwój, zdecydowaliśmy się na nową, większą i nowoczesną lokalizację, która daje nam większe możliwości w obszarze logistyki kontraktowej, obsługi klientów z dynamicznie rosnącego sektora e-commerce i zwiększa nasz potencjał obsługi rosnącej wymiany handlowej ze wschodem – mówi Andrzej Kozłowski, Członek Zarządu ROHLIG SUUS Logistics SA. – Warto podkreślić, że ROHLIG SUUS Logistics dysponował będzie teraz jedną z największych powierzchni magazynowych w regionie – dodaje Andrzej Kozłowski.

Magazyn jest położony w północno-zachodniej części Białegostoku, nieopodal drogi S8 łączącej Białystok z Wrocławiem, Łodzią i Warszawą, co gwarantuje świetne połączenie z rynkami zbytu w całym kraju oraz zagranicą. Operacje prowadzone są tu za pośrednictwem magazynowego systemu zarządzania WMS. Jako obiekt klasy A, budynek wyposażony został w rozwiązania poprawiające komfort pracy oraz szereg ciekawych rozwiązań zmniejszających zapotrzebowanie na energię. Obiekt zaprojektowano w taki sposób, by jak najlepiej wykorzystywał energię słoneczną do ogrzewania, zastosowano oświetlenie LED oraz, na życzenie ROHLIG SUUS Logistics, zwiększono liczbę świetlików oświetlających strefy rozładunku i załadunku. Białystok ma szansę stać się bardzo ważnym ośrodkiem na mapie działalności ROHLIG SUUS Logistics w Polsce.

– Nasz tutejszy oddział znajduje się przy trasie tzw. Jedwabnego Szlaku, który łączy Chiny z Bliskim Wschodem i Europą. Białystok ma szansę stać się istotnym miejscem przeładunkowym, w którym produkty transportowane koleją z Chin, za pośrednictwem naszej sieci dystrybucji trafią do odbiorców w całej Europie. W najbliższym czasie planujemy również uruchomienie w Białymstoku agencji celnej – powiedział Grzegorz Pawnuk, dyrektor białostockiego oddziału firmy ROHLIG SUUS Logistics.


Zobacz także

Ponad 12 tys. mkw. magazynu w Pradze dla operatora logistycznego
Dwa magazyny powiększą infrastrukturę FM Logistic
100 tys. m kw nowe CL odzieży Brześciu Kujawskim
Ponad 100 tys. metrów kwadratowych wynajętych magazynów
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Colliers podsumowuje I półrocze 2019 roku ba rynku magazynowym
Rynek magazynowy w Polsce urósł o 100% w ciągu pięciu lat
Poradnik, który przybliża tajniki wynajmu magazynów
Jak osiągnąć płynne dostawy towarów bezpośrednio ze strefy magazynowej do gniazd produkcyjnych?
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA