2017-11-30 | Magazynowe inwestycje i transakcje

JYSK rozwija się w parku P3 Piotrków

P3 wiodący ogólnoeuropejski, właściciel, deweloper i zarządca obiektów logistycznych zapewni JYSK, pochodzącej z Danii, globalnej sieci handlowej sprzedającej artykuły do wyposażenia domu i dekoracji wnętrz magazyn Build-to-Suit (BTS) o powierzchni 37,000 m2 w parku logistycznym P3 Piotrków w centralnej Polsce.
JYSK rozwija się w parku P3 Piotrków (Żródło: P3 Logistic Parks)
Obecnie firma wynajmuje 10,504 m2 również na terenie parku logistycznego w Piotrkowie, na które zdecydowała się w tym roku. Na czas trwania budowy obiektu BTS ze względu na zapotrzebowanie klienta deweloper zapewnił mu dodatkową powierzchnię tymczasową (10,000 m2). Po zakończeniu budowy obiektu dedykowanego JYSK zajmie łącznie niemal 50,000 m2 na terenie parku.
 
Piotr Bzowski, Leasing & Development Director P3 w Polsce, powiedział: „Pomimo dość krótkiej, niemal rocznej współpracy z JYSK, firma zaufała nam na tyle, aby rozwinąć się w parku logistycznym P3 Piotrków znacznie powiększając dotychczas wynajmowaną powierzchnie. Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom najemcy zapewniając rozwiązania dopasowane do aktualnych potrzeb. Doskonałym przykładem jest propozycja wynajmu dodatkowej powierzchni na czas budowy obiektu dedykowanego klientowi. Jestem przekonany, że to dopiero początek długofalowej współpracy”.
 
 
Obiekt dedykowany firmie JYSK oprócz ponadstandardowej wysokości 12 m, będzie wyposażony w panele z rdzeniem PIR efektywniej izolujące obiekt magazynowy od warunków zewnętrznych i energooszczędne oświetlenie LED. Zakończenie budowy planowane jest na luty 2018.
 
Powierzchnie wynajmowane przez JYSK na terenie parku P3 Piotrków pełnią funkcję magazynów buforowych. Zapas w nich gromadzony zasila później proces przygotowania zamówień dla sieci własnej sklepów JYSK, który odbywa się w centrum dystrybucyjnym firmy w Radomsku.
 
Bartek Tulejko, Dyrektor Logistyki CEE w JYSK, powiedział: „Ze względu na dynamiczny rozwój w regionie Europy Środkowej, JYSK zwiększa zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe. Łącznie z nowo budowanym obiektem w parku P3, JYSK będzie użytkował w środkowej Polsce prawie 250,000 m2 magazynów wliczając w to własne obiekty w Radomsku”.
 
W P3 Piotrków jest obecnie 90,105 m² istniejącej powierzchni magazynowej oraz grunt umożliwiający wybudowanie kolejnych 400,000 m².
 
źródło: P3

Zobacz także

Powstaną dwa magazyny o powierzchni 30 000 mkw.
Panattoni dostarczył 161 500 m kw. pod Szczecinem
Ponad 100 milionów euro przeznaczone w rozwój firmy
W listopadzie oficjalne uruchomienie drugiego centrum dystrybucyjnego
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Arteria wynajmuje dodatkowe 3 tys mkw. magazynu
M4 informuje o jednej z największych transakcji na rynku
M4 Real Estate doradzi JYSK w wynajmie magazynu
P3 odnotowało w 2018 roku silny wzrost m.in. dzięki ecommerce
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA