Przejdź do artykułu
2023-11-23 | Głos z rynku

Narzędzie Webfleet pomoże zredukować emisję CO2 we flocie

• Raport dotyczący emisji CO2 Webfleet zapewnia firmom dokładne informacje o poziomie emisji dwutlenku węgla wygenerowanego przez ich floty w oparciu o aktualne dane z wykonanych przejazdów. • Dzięki jasnemu wglądowi w to, ile emisji CO2 wytwarzają ich pojazdy oraz gdzie i w jaki sposób się to odbywa, firmy mogą podjąć działania w celu zmniejszenia emisji i osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju. • Obecnie certyfikowany przez TÜV Rheinland Raport dotyczący emisji CO2 Webfleet umożliwia firmom raportowanie bezpośrednich emisji, aby pomóc w zarządzaniu zgodnością z przepisami, takimi jak dyrektywa w sprawie sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (dyrektywa CSRD).

Webfleet, cieszące się globalnym zaufaniem rozwiązanie Bridgestone do zarządzania flotą, otrzymał dziś certyfikat dla swojego narzędzia do raportowania emisji CO2 od TÜV Rheinland, jednej z wiodących na świecie jednostek weryfikujących. Certyfikowany Raport dotyczący emisji CO2 Webfleet umożliwia firmom dokładny pomiar bezpośredniej emisji dwutlenku węgla wytwarzanej przez pojazdy w ich flocie w oparciu o dane dotyczące jazdy. Dzięki Webfleet firma może zobaczyć nie tylko, ile emisji CO2 wytwarzają jej pojazdy, ale także dlaczego i gdzie to się dzieje.

Dostęp do danych historycznych i aktualnych, w czasie rzeczywistym, umożliwia firmom podejmowanie lepszych, ukierunkowanych działań w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Wspiera je również w dokładnym raportowaniu bezpośredniej emisji wytwarzanego CO2 generowanej przez posiadane pojazdy, aby pomóc im spełnić wymagania przepisów, takich jak nowa dyrektywa UE w sprawie sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (CSRD).

Menadżer C02 Report TUV certyfikat Webfleet

Od wejścia w życie rozporządzenia w przyszłym roku, floty będą w coraz większym stopniu zobowiązane do dostarczania dokładnych danych na ten temat, ustalania celów redukcji emisji dwutlenku węgla i wdrażania skutecznych działań mających na celu zmniejszenie emisji. W pierwszej kolejności do bezpośredniego raportowania danych dotyczących emisji CO2 w UE zobowiązane będą większe przedsiębiorstwa. Jednak liczba firm, które będą musiały spełnić ten wymóg, wzrośnie w nadchodzących latach. Rozporządzenie wymaga również, aby organizacja raportowała nie tylko emisje wytwarzane bezpośrednio przez jej pojazdy, ale także te wytwarzane pośrednio w całym łańcuchu dostaw – na przykład emisje z pojazdów należących do jej dostawców.

Oznacza to, że mniejsze firmy, które nie muszą jeszcze raportować danych dotyczących emisji CO2 bezpośrednio do UE, mogą nadal podlegać CSRD w przyszłym roku, jeśli świadczą usługi na rzecz organizacji, która ma obowiązek raportowania. Większe firmy mogą zażądać od swoich dostawców dokładnych danych dotyczących emisji CO2, a możliwość ich uzyskania i udostępniania może stać się przewagą konkurencyjną.

Z uwagi na fakt, że dekarbonizacja jest priorytetem dla branży, zrównoważony transport jest głównym tematem tegorocznego szczytu Fleet Europe Summit, wiodącej konferencji skupiającej liderów flot i mobilności z całego kontynentu. Podczas dzisiejszego szczytu Fleet Europe Summit w Lizbonie, Taco van der Leij, wiceprezes Webfleet Europe w Bridgestone Mobility Solutions, powiedział – Nasze narzędzie do raportowania emisji CO2 to certyfikowany, dokładny sposób obliczania bezpośredniej emisji CO2 floty. Dekarbonizacja to jednak znacznie więcej niż tylko raportowanie. Nasze rozwiązania w zakresie mobilności oparte na danych umożliwiają klientom przyjęcie kompleksowego podejścia do zmniejszenia śladu węglowego ich floty. Od doradzania flotom w zakresie elektryfikacji po optymalizację zużycia energii i inteligentne ładowanie, eliminowanie niewłaściwych zachowań kierowców, którzy niepotrzebnie zużywają paliwo, utrzymywanie właściwego ciśnienia w oponach, utrzymywanie kierowców na najlepszych trasach i nie tylko – jesteśmy partnerem dla firm, które chcą podjąć rzeczywiste działania, aby działać w sposób bardziej zrównoważony.

– Dane są kluczem do osiągnięcia tego celu. Jedynie dzięki dokładnym, rzetelnym danym na temat emisji CO2 firmy będą wiedzieć, że podejmują odpowiednie działania w celu ich ograniczenia. Dzięki połączeniu pojazdów z wiodącym rozwiązaniem telematycznym jak Webfleet, jest możliwość uzyskania takich informacji. Można to podsumować w trzech krokach: Połącz, Zmierz, Zredukuj. W ten sposób można nie tylko osiągnąć cele środowiskowe, ale także zwiększyć wydajność biznesową i rentowność w tym samym czasie.

Cieżarówka C02 Report TUV certyfikat Webfleet


Zobacz także

DHL przygotowało się na szczyt paczkowy
Znamy zwycięzców Kodu Innowacji GS1 Polska
Black Friday, czyli jak wykorzystać ecommerce'owy boom
DHL eCommerce - nowa dywizja w Grupie DHL
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Technologia, która tnie koszty w transporcie
IPP Pooling Polska o zrównoważonym rozwoju
Polska największym rynkiem przemysłowo-logistycznym w CEE-13
QSL Polska wykorzystuje auto z elektrycznym agregatem

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów