Przejdź do artykułu
2022-11-18 | Głos z rynku

GXO wdraża najwięcej technologii w swojej historii

Rekordowa liczba pozyskanych klientów sprzyja wdrażaniu nowych technologii w magazynach GXO w Ameryce Północnej i Europie, które wyniesie ponad 50% więcej w 2022 roku niż w 2021 roku. Zastosowanie robotyki i robotów współpracujących wpływa na optymalizację operacji, redukcję kosztów oraz poprawę bezpieczeństwa w najbardziej pracowitym okresie w roku dla branży logistycznej.

GXO Logistics, Inc., operator logistyki kontraktowej ogłosił dzisiaj, że wprowadza więcej innowacji i technologii z zakresu robotyki niż w jakimkolwiek innym kwartale w swojej historii, aby wesprzeć rozwój działalności klientów i świąteczny szczyt zamówień. Do końca roku GXO będzie miało około 7,600 rozwiązań technologicznych działających w centrach logistycznych na całym świecie, w tym coboty i roboty, skanery wizyjne, zautomatyzowane pojazdy kierowane (AGV) oraz roboty typu "towar do człowiek", co oznacza wzrost o ponad 50% w porównaniu z poprzednim rokiem.

– GXO wdraża więcej automatyzacji i robotyki niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ wynikające z nich korzyści są przełomowe dla naszych klientów i pracowników – powiedział Sandeep Sakharkar, Dyrektor ds. Technologii w GXO. – Zastosowanie technologii sprawia, że operacje magazynowe są bardziej bezpieczne, efektywne i wydajne, a w czasach wysokiej inflacji również bardziej opłacalne i jednocześnie pozwalają podnosić kwalifikacje pracowników. 

Roboty współpracujące ("coboty"), roboty typu "towar do człowieka" oraz skanery ubieralne zmniejszają także fizyczne obciążenie pracą, skracając czas szkolenia w wybranych przypadkach nawet o 80%. GXO wykorzystuje również technologie, które pomagają klientom osiągać cele środowiskowe poprzez stosowanie zarówno maszyn zmniejszających ilość odpadów dzięki dopasowaniu wielkości opakowań kartonowych, jak i zaawansowanego oprogramowania do optymalizacji zapasów.

30% przychodów GXO pochodzi z obsługi magazynów zautomatyzowanych, podczas gdy średnia dla branży wynosi 5%. To sprawia, że GXO jest liderem w dostarczaniu dostosowanych do potrzeb, innowacyjnych rozwiązań automatyzacji w logistyce. GXO wspiera rozwój branży łańcucha dostaw w zakresie innowacyjnego wykorzystania technologii i automatyzacji, czego dowodem jest nawiązanie współpracy z Sente Foundry, firmą z Chicago zajmującą się kapitałem wysokiego ryzyka i innowacjami, w celu wyszukiwania na całym świecie innowacyjnych startupów technologicznych oraz podpisanie wieloletniej umowy na wyłączność z 6 River Systems na rozszerzenie dostaw robotów współpracujących.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Trendy w branży handlowej na Retail Congress
Kierowcy zza granicy zapełniają lukę w transporcie
Nowa wizja symbolu Paryża według Dassault Systèmes
Prologis ożywia miejską przestrzeń
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

GenAI trafi na urządzenia z procesorami Qualcomm®
Roboty GRS w systemie sortowania 3D
Zebra Technologies usprawnia rozwój swoich partnerów
ITM INDUSTRY EUROPE magnesem na entuzjastów przemysłu 4.0

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów