Przejdź do artykułu
2022-10-12 | Głos z rynku

GXO otrzymało zgodę na przejęcie firmy Clipper

GXO otrzymało zgodę brytyjskich organów regulacyjnych na przejęcie firmy Clipper Logistics plc

GXO Logistics, Inc., operator logistyki kontraktowej ogłosił dzisiaj, że otrzymał bezwarunkową zgodę od brytyjskiego Urzędu ds. Konkurencji i Rynków (CMA) na przejęcie firmy Clipper Logistics plc (Clipper). GXO przedstawiło swoją ofertę przejęcia 24 maja 2022 r., jednak do czasu zakończenia przeglądu regulacyjnego obydwie firmy prowadziły swoją działalność w niezależny sposób.

Malcolm Wilson, Prezes GXO, powiedział – GXO oraz Clipper są liderami w branży, a razem jesteśmy jeszcze silniejsi. Jako jedna firma, spodziewamy się przyspieszyć wzrost poprzez rozszerzenie naszej obecności na kluczowych rynkach oraz w najważniejszych branżach rozbudowując listę naszych największych klientów i zwiększając zakres innowacji logistycznych.

Jeszcze przed przejęciem, GXO zarządzało ponad 900 centrami logistycznymi na całym świecie o łącznej powierzchni 200 mln m2 oraz zatrudniając 120 tys. pracowników. Wraz z przejęciem firmy Clipper, GXO zyskuje ponad 50 nowych lokalizacji, 10 mln m2 powierzchni magazynowej, 10 tys. pracowników oraz zwiększa swoją obecność na rynku polskim i niemieckim w sektorze farmaceutycznym, usług premium, logistyki zwrotów i napraw, które są kluczowymi obszarami wzrostu dla GXO.

Malcolm Wilson powiedział również – Łączy nas zaangażowanie w działania ESG, zapewnienie najwyższej jakości obsługi klientów oraz wykorzystanie technologii do poprawy efektywności, wydajności i bezpieczeństwa pracowników. Nasza kultura korporacyjna będzie podstawą naszego przyszłego sukcesu i sprawi, że połączenie firm odbędzie się w płynny sposób.

GXO spodziewa się, że w ciągu dwóch lat od zamknięcia transakcji osiągnie znaczną wydajność i synergię kosztów. Proces integracji rozpocznie się wkrótce i będzie realizowany w drugiej połowie roku, zapewniając klientom skuteczną obsługę w szczycie sezonu świątecznego.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

DSV w ramach Wrocław Logistics South Hub
DHL Express skorzysta z punktów Pointpack
Pakiet Mobilność kończy spór o naczepy
Amazon sumiennie elektryfikuje flotę pojazdów
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów