Przejdź do artykułu
2021-10-21 | Głos z rynku

Ruszył program 3DEXPERIENCE Edu Centers of Excellence

Nowy program zapewnia firmom i rządom dostęp do sieci centrów doświadczalno-naukowych, bazujących na platformie 3DEXPERIENCE, w celu zwiększenia tempa transformacji cyfrowej przemysłu. Wyjątkowe wrażenia edukacyjne wykorzystujące platformę 3DEXPERIENCE oraz najnowocześniejsze urządzenia pozwalają studentom oraz profesjonalistom odnaleźć się na nieustannie ewoluującym rynku pracy. Do programu dołączyło już pięć centrów z Francji, Indii, Meksyku i USA, aby zacieśnić współpracę między światem nauki i biznesem

Firma Dassault Systèmes ogłosiła uruchomienie globalnego programu 3DEXPERIENCE Edu Centers of Excellence, ukierunkowanego na zapewnienie studentom, profesjonalistom, firmom i rządom dostępu do sieci centrów eksperymentalno-naukowych, bazujących na platformie 3DEXPERIENCE. Celem inicjatywy jest zwiększenie tempa transformacji cyfrowej przemysłu z korzyścią dla pracowników zarówno teraz, jak i w przyszłości.

3DEXPERIENCE Edu Centers Excellence

Program ma za zadanie zaspokoić ogólnoświatową potrzebę dostarczenia zarówno studentom, jak i profesjonalistom wiedzy oraz know-how niezbędnych do odnalezienia się na nieustannie ewoluującym rynku pracy, zwłaszcza w takich sektorach, jak produkcja i wytwarzanie, służba zdrowia, nauki przyrodnicze oraz infrastruktura i urbanistyka. Typowa dla tych branż konwergencja technologii cyfrowych wpływa na poszczególne aspekty biznesu przemysłowego od projektu po gotowy produkt.

Pierwsze centra biorące udział w programie, CampusFab oraz klaster Trades and Qualifications of Excellence Campus - South (CMQE-SUD) we Francji, K-Tech Center of Excellence in Aerospace & Defense w Indiach, Composites Manufacturing Simulation Center przy Uniwersytecie Purdue w USA oraz Industrial Innovation Center for Aerospace (CIIA) w Meksyku, współpracują ściśle z przedstawicielami takich branż, jak lotnictwo, motoryzacja, energetyka i elektronika. Dzięki grantom rządowym centra i ich partnerzy przemysłowi współpracują przy tworzeniu nowych modeli nauczania bazujących na praktykach cyfrowych ukierunkowanych na doskonalenie umiejętności pracowników lokalnych.

Centra dołączające do programu 3DEXPERIENCE Edu Centers of Excellence uzyskują odpowiednią wiedzę pozwalającą im tworzyć wyjątkowe możliwości edukacyjne dzięki wykorzystaniu wirtualizacji na platformie 3DEXPERIENCE oraz najnowocześniejszych urządzeń. Kursy i programy nauczania są tworzone we współpracy z lokalnymi pracodawcami i prowadzone przez certyfikowanych instruktorów. Studenci, operatorzy urządzeń, technicy, inżynierowie i innowatorzy mogą zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie przez rozwijanie poszukiwanych kompetencji z zakresu wirtualnych kopii bliźniaczych, badań materiałowych, produkcji w oparciu o dane oraz innych obszarów w kontekście nie tylko istniejących, ale także przyszłych zawodów.

Tworzenie instytucji edukacyjnych zdolnych do przystosowania się do zmian zachodzących w poszczególnych sektorach jest możliwe tylko wspólnym wysiłkiem rządów, pracodawców lokalnych, ośrodków naukowych i dostawców technologii – mówi Florence Verzelen, wiceprezes Dassault Systèmes ds. przemysłu, marketingu i zrównoważonego rozwoju. – Program 3DEXPERIENCE Edu Centers of Excellence korzysta z naszego doświadczenia w zakresie programów nauczania bazujących na współpracy oraz doskonalenia praktyk branżowych w oparciu o platformę 3DEXPERIENCE. Sieć centrów pozwoli nam zintensyfikować działania oraz stworzyć warunki dla powstania nowych modeli związanych z biznesem, kadrami i edukacją.

Dassault Systèmes na platformach: Twitter Facebook LinkedIn YouTube

Platforma 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes, oprogramowanie do projektowania 3D, rozwiązania 3D Digital Mock Up i Product Lifecycle Management (PLM): http://www.3ds.com


Zobacz także

Tork wprowadza Tork Vision Sprzątanie
Projekt Akademia SEGRO dobiegł końca
Zdecyduj, kto najlepiej cyfryzuje procesy!
LPP po raz kolejny zaufało Panattoni
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dassault Systèmes w czołówce sektora oprogramowania
3DEXPERIENCE przydatny również w branży automotive
W 2022 ruszają testy odchudzonych szklanych opakowań
Dassault Systèmes usprawnia projektowanie 3D
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA