Przejdź do artykułu
2021-03-05 | Głos z rynku

DAF otrzymał duże zamówienie od belgijskich sił zbrojnych

Firma DAF otrzymała duże zamówienie od belgijskich sił zbrojnych. Zamówienie obejmuje dostawę i serwis 879 pojazdów ciężarowych CF Military z napędem na wszystkie koła. Pierwsze pojazdy mają zostać dostarczone w 2022 r., a ostatnie – w 2025 r.

Zamówienie na 879 pojazdów ciężarowych z serii CF Military obejmuje 636 ciężarówek 2-osiowych z napędem 4×4. Będą one wykorzystywane do przewożenia różnego rodzaju ładunków. DAF dostarczy również 243 ciężarówki 4-osiowe z napędem 8×8 do szeregu zastosowań (wywrotki, kontenerowce oraz dźwigi).

Niezrównane możliwości w terenie

W zakresie modeli CF Military firma DAF ściśle współpracuje z renomowanym przedsiębiorstwem TATRA Trucks z Republiki Czeskiej, co przekłada się na wyjątkową koncepcję podwozia z niezależnym zawieszeniem i światowej klasy układem napędowym DAF, wbudowanymi w ramę centralną. Zapewnia to niezrównane możliwości pojazdów CF Military podczas jazdy terenowej i wyjątkowy komfort kierowcy, nawet w najtrudniejszym terenie. Ciężarówki są wyposażone w silniki PACCAR MX-11 (4×4) i MX-13 (8×8) o pojemności 10,8 l oraz 12,9 l i mocy od 300 kW / 410 KM do 340 kW / 460 KM.

Jako dostawcę wszystkich podnośników hakowych i dźwigów do transportu ładunków firma DAF wybrała przedsiębiorstwo HIAB. W zakresie zaopatrzenia w zabudowy wywrotek zdecydowano się na współpracę z VS-Mont. Nadwozia skrzyniowe wyprodukuje firma Porgest. Łącznie 352 pojazdy CF Military zostaną wyposażone w najnowocześniejszą kabinę z ochroną balistyczną wytworzoną przez TATRA Defense Systems.

Kabiny produkowane w Belgii

Produkcja kabin do pojazdów ciężarowych z serii CF Military będzie prowadzona w fabryce kabin DAF w Westerlo w Belgii. Silniki powstaną w fabryce silników DAF w Eindhoven w Holandii. Podwozia natomiast zostaną wyprodukowane w zakładzie firmy TATRA w Republice Czeskiej.

Serwis u dealerów DAF

Pełny serwis pojazdów ciężarowych CF Military dla belgijskich sił zbrojnych zapewni profesjonalna sieć dealerów DAF, działająca w 27 lokalizacjach w Belgii i ponad 1100 na całym świecie. Globalną organizację dealerów DAF wspiera PACCAR Parts, co gwarantuje wiodący w branży poziom dostępności części zamiennych.

- Jesteśmy bardzo dumni, że otrzymaliśmy to prestiżowe zamówienie od belgijskich sił zbrojnych – mówi Harry Wolters, prezes DAF Trucks. - Z uwagi na to, że fabryka innowacyjnych kabin i osi DAF znajduje się w Westerlo, uważamy Belgię za nasz rynek macierzysty, co czyni to zamówienie bardzo wartościowym dla firmy. Poprzez dostawę modeli CF Military zapewniamy belgijskim siłom zbrojnym szeroki wachlarz wyjątkowych pojazdów ciężarowych, dzięki którym mogą wywiązać się ze wszystkich zadań w dowolnych okolicznościach.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ

 

Zobacz także

Regularne połączenie kolejowe na Ukrainę z PL
Badanie pokazuje podejście polskich firm do sfery IT
W sekcji portali aukcyjnych pojawił się nowy konkurent
Łódź partnerem InPost w pakcie dla polskich miast
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dziesięciotysięczna ciężarówka DAF wyprodukowana na Tajwanie
Firma LINK wzbogaciła swoją flotę o 20 ciągników DAF XF FT
W zakładach Leyland Trucks powstał stutysięczny egzemplarz DAF CF/XF
DHL dostarcza na drugi dzień paczki zamówione przed 22:00
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA