Przejdź do artykułu
2021-01-20 | Głos z rynku

FM Logistic podpisało meblowy kontrakt

Firma FM Logistic podpisała kontrakt z Pepperfry, największym indyjskim sklepem internetowym oferującym meble oraz artykuły wyposażenia wnętrz, na świadczenie usług logistycznych i realizację strategii omnichannel w zachodnim regionie kraju.

FM Logistic będzie świadczyć operacje magazynowe na platformie Pepperfry Bhiwandi w pobliżu Bombaju i będzie wspierać markę w realizacji sprzedaży omnichannel. Z Bhiwandi produkty będą dostarczane do Pepperfry Studios, gdzie klienci będą mogli obejrzeć i przetestować meble oraz do centrów dystrybucyjnych Pepperfry w całych Indiach za pomocą sieci dostaw ostatniej mili.

„Pepperfry to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek meblowych w Indiach” - mówi Ashish Shah, współzałożyciel i dyrektor operacyjny firmy Pepperfry. „Zaczęliśmy w 2012 roku jako sklep internetowy oferujący meble dziecięce, z czasem przekształciliśmy się w wiodący indyjski sklep meblarski działający zarówno online jak i stacjonarnie. Partnerstwo z FM Logistic India pomoże nam jeszcze lepiej obsługiwać naszych klientów dzięki szybszemu i bardziej efektywnemu łańcuchowi dostaw oraz zmianom optymalizacyjnym jakie zaproponowała nam firma FM Logistic” – dodaje.

„Szybki łańcuch dostaw ma kluczowe znaczenie dla marek, które chcą wzmocnić swoją tożsamość i stawiają na relacje z ostatecznymi klientami. W FM Logistic konsekwetnie wspieramy swoich klientów we wdrażaniu i realizacji strategii e-commerce i omnichannel.Pepperfry to kolejna firma, która zaufała nam jako ekspertom. Cieszymy się, że możemy pomóc Pepperfry w optymalizacji operacji logistycznych świadczonych na tak dużym obszarze kraju” - mówi Alexandre Amine Soufiani, dyrektor zarządzający FM Logistic India.

Badanie firmy TechSci Research przewiduje się, że wartość indyjskiego rynku mebli wzrośnie z 21 miliardów dolarów (2018 rok) do ponad 31 miliardów dolarów do 2024 roku, wykazując CAGR na poziomie około 7% (między 2019 a 2024 rokiem). Segment ten stanowi około 15% rynku, a roczny wzrost udziału kanału online na rynku mebli, stanowiącego 3% całości, średnio wynosi 80%. Sprzyja temu wzrost liczby ludności miejskiej, dochód do dyspozycji, łączność z Internetem i aspiracje dokupowania produktów premium.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Ekskluzywny wywiad o problemach branży e-commerce
Kuehne+Nagel zajmie się dystrybucją szczepionki Moderny
Agnieszka Sałek z QSL Polska podsumowuje rok 2020
Sescom wspiera rozwój zerooemisyjnego transportu publicznego
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Pieniądze na logistykę przyjazną środowisku
FM Logisitic buduje magazyny w sąsiedztwie CPK
Raport “Logistyka 2040” opisuje trzy scenariusze przyszłości logistyki
Roland Berger i FM Logistic wskazuje na konieczność dalszych działań w zakresie logistyki miejskiej
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA