2019-10-30 | Głos z rynku

Dwutysięczny pracownik

W sierpniu 2019 roku Grupa Logistyczna Seifert zatrudniła swojego 2.000 pracownika. Pani Brygida Rzeszutek pracuje w Jaworze, w sektorze logistyki kontraktowej, w najmłodszym z 46 oddziałów. Segment ten od lat jest motorem napędowym Grupy, a tym samym głównym stymulatorem jej sukcesów finansowych.Seifert Logistics zatrudnia obecnie już ponad 2000 pracowników

Zaledwie trzy lata temu, w 2016 roku Seifert Logistics Group zatrudniła swojego 1.000 pracownika. Jako aktywnie działający specjalista w sektorze logistyki w całej Europie, firma osiągnęła swój kolejny cel: w dniu 5 sierpnia 2019 roku Brygida Rzeszutek rozpoczęła swoją pracę w Seifert Automotive Polska, najmłodszej córce koncernu, jako 2.000 pracownik. Oznacza to, że liczba pracowników SLG - podwoiła się w ciągu niespełna trzech lat. Motorem napędową tego wzrostu jest sektor logistyki kontraktowej (dzięki której SLG było w stanie odnotować rekordowe obroty przez kilka lat z rzędu, od 145 milionów euro w 2016 r. do 197 milionów euro w 2018 r.).

Brygida Rzeszutek pracuje w sektorze logistyce kontraktowej w Jaworze, jako pracownik magazynu. Odpowiada m.in. za pakowanie towarów i przygotowanie ich do wysyłki. Sprawdza również dostawy i w razie potrzeby uzupełnia je przed dostarczeniem na produkcję.

Wraz ze swoimi koleżankami i kolegami Pani Rzeszutek jest odpowiedzialna za zaopatrzenie produkcji nowej fabryki silników spalinowych w Jaworze, gdzie w halach produkcyjnych powstało około 40. 000 metrów kwadratowych powierzchni logistycznej, na potrzeby zaopatrzenia linii produkcyjnych.

Ponadto „Do 2021 roku planujemy zwiększyć liczbę pracowników w Polsce do ponad 500 osób", mówi Thomas Müllerschön, Dyrektor Generalny Seifert Logistics Group.

Nie tylko w Polsce Seifert Logistics Group ma ugruntowaną pozycję dostawcy usług w sektorze logistyki kontraktowej. Obecnie na terenie francuskiej Lotaryngii pracuje nad pilotażowym projektem w tym segmencie. „Tutaj nasz koncern jest odpowiedzialny za kompleksowe zarządzanie logistyczne niemieckiego producenta samochodów. W nadchodzących latach zamierzamy znacznie zwiększyć nasze możliwości w tym przygranicznym regionie i stworzyć wiele nowych miejsc pracy” – dodaje Thomas Müllerschön.


Zobacz także

Wysoka rekomendacja ASTOR dla strategii win-win w projektach inwestycyjnych
Pracownicy Volkswagena świętują srebrny jubileusz
Niektóre dodatki do ubezpieczenia w podróży mogą się przydać
ILS Sp. z o.o. ogłasza przetarg na obsługę transportową
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Obsługa branży farmaceutycznej i FMCG jest obecnie szczególnie wymagająca
Jubileusz firmy Seifert Polska pod znakiem ekspansji
Seifert przejmuje zaopatrzenie produkcji w fabryce
524 tys. mkw magazynów zarządza grupa Seifert
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA