Przejdź do artykułu
2022-07-15 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Panattoni buduje Wrocław Logistics South Hub

Panattoni, deweloper rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, nie zwalnia tempa i uruchamia kolejną platformę biznesową na Dolnym Śląsku – Wrocław Logistics South Hub. W Magnicach, zaledwie 15 km od centrum Wrocławia, pomiędzy Autostradową Obwodnicą Wrocławia S8 i autostradą A4 powstanie wkrótce największy kompleks przemysłowo-logistyczny w regionie.

Inwestycja w Magnicach – Wrocław Logistics South Hub – docelowo zajmie 247 000 m2 i pozwoli na prowadzenie różnego rodzaju procesów – od magazynowania, logistyki, przez e-commerce, po produkcję. Pierwszy etap obejmie 120 000 m2 i będzie największą spekulacyjną inwestycją dewelopera.

Dolny Śląsk to region z ogromnym potencjałem. Jego populacja, blisko 2,9 mln, gwarantuje dobrą dostępność zasobów pracowniczych, a znakomita lokalizacja pozwala na sprawną obsługę operacji w kraju i za granicą, sprawiając, że firmy chcą tu inwestować. Polska wciąż pozostaje niezwykle atrakcyjnym rynkiem dla biznesu, dodatkowo fantastycznie zlokalizowanym w centrum Europy. Z optymizmem patrzymy w przyszłość i ruszamy z budową Wrocław Logistics South Hub i przygotowujemy kolejne nowoczesne powierzchnie w regionie. Dolny Śląsk jest gotowy na wielkie marki – mówi Damian Kowalczyk, Development Director w Panattoni.

Wrocław Logisitcs South Hub powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie trasy S8 przecinającej niemal cały kraj – od Białegostoku na północnym-wschodzie aż po Wrocław i autostradę A4,  umożlwiającą sprawne połączenie z krajami Europy zachodniej. Warto zaznaczyć, że lokalizacja Wrocław Logistics South Hub pozwala na realizację dostawy do granicy z Czechami oraz do granicy z Niemcami w niecałe dwie godziny.

Biznes potrzebuje coraz większych powierzchni

Wrocław Logistics South Hub to kolejna inwestycja tej skali, z którą rusza deweloper. W ubiegłym roku Panattoni rozpoczął realizację Campus 39 o docelowej powierzchni 200 000 m2. Ogromna przestrzeń znajduje kolejnych najemców – m.in. na 80 000 m2 prowadzone są operacje dla branży e-commerce, pozwalające obsłużyć wiele zagranicznych rynków. Powierzchnię wynajmuje tam też kilka czołowych firm logistycznych. Gigantyczny kompleks logistyczno-przemysłowy powstaje w pobliżu obiektów firmy Amazon oraz LG Chem Wrocław Energy i jest idealnym rozwiązaniem m.in. dla firm z sektora e-commerce czy elektromobilności.

Wrocław Logistics South Hub obejmie budynki o łącznej powierzchni 247 000 m2. Obiekty pozwolą prowadzić zróżnicowaną działalność. Inwestycja zostanie przygotowana w sposób zrównoważony i przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent. Park zostanie wyposażony w technologie pozwalające znacznie ograniczyć zużycie wody, energii, jak i zmniejszyć emisję CO2. Ponadto deweloper stworzy zielone strefy relaksu dla pracowników, a biura zostaną zbadane pod kątem akustyki, jakości powietrza oraz dopływu światła dziennego. Najemcy skorzystają również z punktów ładowania samochodów elektrycznych, czy miejsc dla carsharingu.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

X edycja In4Log 2022 odbyła się pod hasłem „Ostatni człowiek w magazynie”
Bidfood Farutex w Fortress Logistic Park Bydgoszcz
cargo-partner poszerza portfolio usług w Chinach
Spandex zwiększa wynajmowaną powierzchnię w Prologis
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów