Przejdź do artykułu
2021-10-24 | Magazynowe inwestycje i transakcje

UPS Healthcare z pierwszą placówką w Czechach

UPS otworzył swoje pierwsze centrum logistyczne dedykowane sektorowi medycznemu w Ostrawie, w Czechach. Zgodny z wymogami PKB obiekt o powierzchni 3,800 m2 pozwala przechowywać leki i produkty biologiczne, które wymagają ściśle kontrolowanej temperatury. Zlokalizowany w sercu Europy Środkowo-Wschodniej, oferuje dostęp do szybko rozwijającego się rynku wschodnioeuropejskiego, wspierając klientów z branży farmaceutycznej i urządzeń medycznych w Czechach oraz zapewniając kolejne bezpośrednie połączenie z Europy do globalnej sieci UPS. Obiekt umożliwi skrócenie czasu wysyłki i zapewni klientom większą elastyczność, a także zaoferuje dystrybucję do szpitali i aptek. Aby wesprzeć tę skalowalną platformę rozwoju, jeszcze w tym roku, UPS Healthcare otworzy również nowy obiekt UPS w Błoniu, w Polsce.

Ten, połączony z naszą globalną siecią, nowy obiekt znajduje się w samym sercu jednego z najszybciej rozwijających się rynków sektora medycznego na świecie. Rozszerzając nasze możliwości w tym regionie i otwierając nasz pierwszy hub w Czechach, inwestujemy w produkty farmaceutyczne, medyczne i biotechnologiczne naszych klientów, które wymagają szeregu specjalistycznych usług magazynowania i obsługi – powiedział Fredrik Jansson, dyrektor zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią, UPS Healthcare Europe.

2

Innowacje w dziedzinie leków biologicznych, specjalistycznych produktów farmaceutycznych i medycyny spersonalizowanej wymagają precyzyjnej logistyki z kontrolowaną temperaturą, aby dostarczyć produkty o krytycznym znaczeniu dla pacjenta tam, gdzie są potrzebne. Obecnie leki biologiczne stanowią ponad 55% linii produkcyjnej leków farmaceutycznych. Do 2025 roku wartość tego segmentu wyniesie ponad 560 miliardów dolarów, co będzie stanowić ponad 48% całkowitej sprzedaży produktów farmaceutycznych.

W 2021 roku UPS Healthcare zainwestowało w zakup zgodnych z GMP chłodziarek i zamrażarek o łącznej powierzcni ponad 36 000 m2, w nowo oddanych i zmodernizowanych obiektach, m.in. we Włoszech, w Polsce, Holandii, Niemczech, USA i Australii. Obiekty te, zdolne do przechowywania leków biologicznych w temperaturze od 2°C do nawet -80°. UPS dostarczyło już ponad 600 milionów szczepionek COVID-19 do ponad 100 krajów z terminowością 99,999% i jest na dobrej drodze do dostarczenia co najmniej miliarda szczepionek do końca 2021 roku.


Zobacz także

AXI IMMO zapewniła usługę doradczą firmie TECH LIGHT
Projekt Akademia SEGRO dobiegł końca
Zdecyduj, kto najlepiej cyfryzuje procesy!
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Prologis instaluje stacje napraw jednośladów
Telematyka skutecznie redukuje koszty operacyjne
FM Logistic rusza z obsługą logistyczną Maxi Zoo
Brady oferuje pełen zakres potrzebnych metod znakowania
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA