2018-01-05 | Wymiana doświadczeń

Prowadzisz firmę transportową - sprawdź jak zarobić na walutach!

Każde poważne przedsiębiorstwo transportowe prędzej czy później stanie przed koniecznością podjęcia współpracy z zagranicznymi kontrahentami. Rozszerzenie ekspansji o międzynarodowe rynki zbytu to prosta droga do rozwoju firmy i maksymalizacji zysków. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę z ryzyka wahań kursowych oraz wysokich kosztów przewalutowania. Dowiedz się zatem, co możesz zrobić, aby w Twojej kieszeni zostało jak najwięcej pieniędzy.
Prowadzisz firmę transportową - sprawdź jak zarobić na walutach! (Żródło: Fotolia)

Czas to pieniądz, dlatego wymieniaj walutę przez Internet

W branży transportowej liczy się przede wszystkim czas. Nie możesz sobie pozwolić na to, aby dostawy opóźniały się ze względu na to, że musisz dostarczyć gotówkę do kantoru tradycyjnego czy banku. Sprawę mogą dodatkowo skomplikować korki w drodze czy kolejki na miejscu. Jeśli do tego dodać jeszcze konieczność poszukiwania w miarę atrakcyjnych ofert, to finalnie czas wymiany waluty może wydłużyć się do dobrych kilku dni.

Bezsprzecznie korzystniejszym rozwiązaniem jest dokonywanie tego typu transakcji drogą elektroniczną. Wówczas możesz wymieniać pieniądze z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. Niwelujesz zarówno ryzyko wahań kursowych, jak i opóźnień w dostawie towaru do kontrahentów. Ostatecznie ich satysfakcja z otrzymania produktu na czas przekłada się na wzrost satysfakcji i lojalności względem Twojego przedsiębiorstwa. A chyba nie trzeba Cię przekonywać, że zadowolony Klient, to warunek zysków firmy.

Oszczędzaj pieniądze na wymianie

Jeśli będziesz wymieniał walutę online, zapewnisz sobie także bezpośrednie oszczędności finansowe. Nawet do 8% możesz zyskać, jeśli zamienisz tradycyjny kantor walutowy na internetową giełdę wymiany walut. Rozbieżności będą wynikały przede wszystkim ze spreadu – różnicy pomiędzy ceną sprzedaży oraz nabycia waluty. Jest ona uzależniona od rekomendacji NBP oraz dodatkowej prowizji – w kantorach stacjonarnych wynosi nawet powyżej 5 procent. Aktualne stawki w przypadku wymiany online możesz zobaczyć na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/.

Zupełnie odmiennie przedstawia się sytuacja w przypadku społecznościowych platform walutowych. Jeśli postawisz na takie rozwiązanie, wtedy spread nie będzie Cię dotyczyć. Zapłacisz tylko małą prowizję, która wyniesie poniżej 1%. Najlepsze serwisy wymiany walut online oferują oprócz tego rabaty dla tych Klientów, którzy notują wysokie obroty. Serwis Walutomat.pl należący do spółki giełdowej Curency One, nalicza w takim przypadku opłatę w wysokości jedynie 0,06%.

Na czym polega działanie giełd walutowych online?

To proste. Zakładasz rachunek walutowy, rejestrujesz się na stronie platformy walutowej i przelewasz środki na swój wirtualny portfel. Następnie tworzysz ofertę, która obejmuje wybraną walutę oraz stawkę, po jakiej chcesz ją wymienić. Jeśli inny użytkownik będzie nią zainteresowany, wtedy złoży kontrofertę. Pod warunkiem, że obie strony posiadają środki na swoim portfelu online, transakcja może zostać zawarta. Ostatecznie czeka Cię jeszcze przelew zwrotny na konto złotowe w banku. Największe giełdy wymiany walut zapewniają bezpłatne przelewy do wszystkich popularnych banków w Polsce.

Podsumowanie

Nie pozwól więc sobie na to, aby zyski Twojej firmy malały ze względu na gwałtowne wahania kursów walutowych. Kupuj walutę bezpośrednio od innych sprzedających - unikaj spreadu i kosztownych prowizji. Zdecyduj się na stałą współpracę z platformą wymiany walut, a wtedy zapłacisz jeszcze mniej.


Zobacz także

Zobacz co należy zrobić, aby w Twoim zakładzie transport wewnętrzny był sprawny i bezpieczny?
25 lat zmian zachodzących w infrastrukturze drogowej
Raport o sieci polskich autostrad i "ekspresówek"
Jak zmieniła się odprawa celna na przestrzeni lat?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

W XXVII konkursie Lidera Polskiego Biznesu znalazła się firma transportowa Trans Polonia
6 DAFów w barwach firmy transportowej Marathon.
Operator logistyczny Enterprise Logistics otworzył nowe biuro i magazyn w Zachodniopomorskim.
Dzięki wdrożeniu systemu zarządzania oświetleniem możemy uzyskać oszczędności.
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA