2017-11-29 | Wymiana doświadczeń

Rozwiązania dla trwałej i ergonomicznej hali produkcyjnej od firmy Borga

Nie bez powodu mawia się, że współcześnie jedyną pewną rzeczą jest zmiana. Świat gna do przodu z taką prędkością, że czasem po prostu trudno nie dostać zadyszki chcąc dotrzymać mu kroku. Zmienność dotyczy praktycznie każdej dziedziny naszego życia, zmienność dotyczy także pracy przedsiębiorstw produkcyjnych.
Rozwiązania dla trwałej i ergonomicznej hali produkcyjnej od firmy Borga (Żródło: Borga)
Nie ma firmy, której nie zależałoby na ciągłym rozwoju. Bez odpowiedniej dynamiki usprawniania procesów produkcyjnych oraz otwarcia na nowe rozwiązania nie ma możliwości, aby skutecznie działać. A rozwój wymaga zmian, także tych związanych z bieżącym przystosowaniem przestrzeni, w których produkcja się odbywa. Hale stalowe są w tej sytuacji idealnym rozwiązaniem, ponieważ ich specyfika pozwala na wprowadzanie bezproblemowych zmian zawsze, kiedy zaistnieje taka potrzeba. Pewnie właśnie dlatego budowa hal produkcyjnych coraz częściej przeprowadzana jest w oparciu o hale stalowe.

Plastyczne planowanie i elastyczne projektowanie

Podstawą dla stworzenia ergonomicznej hali stalowej jest zdefiniowanie realnych potrzeb klienta w zakresie produkcji, magazynowania i dystrybucji towarów przez niego wykonanych. Im potrzeby będą precyzyjniej określone, tym sprawniej przechodzi się przez zasadniczy proces projektowy. Rozwiązania zawsze muszą być dopasowane do potrzeb, a nigdy odwrotnie – mówią doradcy firmy Borga, lidera na rynku projektowania, produkcji oraz wykonania hali stalowych.

Aby hala stalowa spełniała określone wymagania, należy wnikliwie poznać cały proces produkcyjny danego przedsiębiorstwa. Idealne wyodrębnienie i zaplanowanie poszczególnych stref związanych z dostawami, produkcją, przechowywaniem oraz załadunkiem i wysyłką towarów pozwoli na stworzenie hali cechującej się wysokim stopniem ergonomii. Nie możemy także zapomnieć o niezbędnych pomieszczeniach sanitarnych, socjalnych oraz tych, w których mieścić się będzie administracja obiektu.

Musimy także pamiętać o rozplanowaniu wszystkich tych stref, których na pierwszy rzut oka nie widać, a które są niezbędne, aby hala produkcyjna budowa oferowała odpowiedni komfort pracy osobom w nich przebywających. Mamy tutaj na myśli głównie systemy grzewcze oraz klimatyzacyjne.
 
Osobną kwestią jest ustalenie obciążeń, na jakie hala będzie narażona podczas codziennej pracy. Ma to kluczowe znaczenie na sprawny przebieg procesów produkcyjnych i uniknięcie ryzyka późniejszych przestojów.

Na etapie projektowym warto także pochylić się przez chwilę nad planami rozwoju firmy, do której hala stalowa będzie należeć. Ma to związek z przywołanymi wcześniej możliwościami w zakresie rozbudowy. Doskonale zaprojektowana hala produkcyjna pozwoli na późniejsze modyfikacje, które nie będą generowały tak wysokich kosztów, jakie pojawiłyby się, gdybyśmy mieli do czynienia z halą murowaną.
 
Borga hala

Efektywny montaż

Budowa hali przemysłowej to przedsięwzięcie złożone, w którym warto mieć doświadczonego partnera. Celowo piszemy w liczbie pojedynczej, ponieważ zdecydowanie prościej i sprawniej jest pracować z jednym wykonawcą, który zajmie się wszystkim. Niż rozmieniać projekt na drobne, kiedy to każdą częścią prac zajmuje się ktoś inny.
 
Jeden wykonawca zajmie się wszystkim, od projektu poprzez produkcję na montażu kończąc. To daje inwestorowi spokój o sprawny przebieg każdego z tych etapów. I wbrew pozorom nie trzeba go daleko szukać. Szwedzka firma Borga działa właśnie w taki sposób. Z powodzeniem od blisko czterdziestu lat projektuje, produkuje i montuje hale stalowe w całej Europie. Warto oddać swój projekt w ręce takich fachowców i otrzymać trwałą i ergonomiczną halę, która spełni pokładane w niej oczekiwania.

Zobacz także

Start Polskiej Platformy Przemysłu 4.0 coraz bliżej
Korzyści w firmie płynące ze sprecyzowanej strategii
Jak wygląda sytuacja kobiet w polskim biznesie?
Profesjonalne usługi brokera kurierskiego kluczem do sukcesu w e-biznesie
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Giganci e-commerce napędzają rynek magazynów w Polsce
Fabryki na Żeraniu odzyskają swój dawny blask
Borga pokazuje krok po kroku, jak budować halę
Komu zlecić budowę hali produkcyjnej lub magazynu?
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA