2017-11-10 | Wymiana doświadczeń

Dlaczego warto korzystać z pośredników kurierskich?

W dzisiejszych czasach jednym z podstawowych elementów mających ogromny wpływ na decyzję o zakupie danego produktu jest czas realizacji zamówienia i koszt przesyłki. Aby utrzymać się na rynku praktycznie w każdym e-biznesie, warto jak najszybciej skorzystać z usług profesjonalnych brokerów kurierskich. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się dlaczego warto współpracować z pośrednikami kurierskimi i jakie są ich największe zalety.

Dlaczego warto korzystać z kuriera?

Jedną z największych zalet firm kurierskich jest oczywiście bardzo szybka dostawa. Przesyłki kurierskie są zdecydowanie szybsze niż tradycyjna poczta, dlatego też coraz więcej osób korzysta z tego rozwiązania. Bardzo wiele firm dostarcza przesyłki bezpośrednio do rąk adresata. Firmy kurierskie oferują również bardzo wiele dodatkowych usług. Mowa tutaj między innymi o potwierdzeniach SMS/e-mail, dodatkowym ubezpieczeniu, możliwości doręczenia paczki w soboty czy możliwości zapłacenia za pobraniem. Dużym plusem jest także możliwość monitorowania na bieżąco swojej paczki.

Jak znaleźć dobrego kuriera?

Znalezienie dobrego kuriera wbrew pozorom wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Na naszym rynku jest bardzo wiele godnych polecenia firm, dlatego też wybranie tej najlepszej może być naprawdę dużym wyzwaniem. Rozwiązaniem tego problemu mogą okazać się profesjonalne serwisy internetowe, które są tak naprawdę pośrednikami usług kurierskich. Godny polecenia jest między innymi serwis AlleKurier.pl, który oferuje atrakcyjne przesyłki kurierskie dla firm. Dzięki prostemu formularzowi można błyskawicznie wycenić swoją paczkę i wybrać najtańszego kuriera, który zrealizuje dla nas zamówienie.

Jakie są zalety brokera usług kurierskich?

Pośrednik kurierski to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu, pieniędzy i nerwów. Firmy mogą liczyć nawet na 70% niższe ceny, niż te które można otrzymać bezpośrednio u przewoźników. Co najważniejsze stali klienci, którzy wykonują duże ilości zamówień, mogą liczyć na dodatkowe rabaty. Ogromną zaletą pośredników takich jak np. AlleKurier.pl jest również bardzo łatwy i wygodny sposób składania zleceń. Firmy otrzymują także darmowy serwis e-mail i bezpłatne ubezpieczenie wszystkich przesyłek kurierskich do 1000zł. Platformy pośredniczące dzięki certyfikatowi SSL gwarantują także wysoki poziom bezpieczeństwa transakcji elektronicznych. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że firmy mają cały czas do dyspozycji Biuro Opieki Klienta i kompleksową opiekę handlową.

Podsumowanie

Porządny broker kurierski to doskonała propozycja nie tylko dla dużych firm korporacyjnych, ale również dla niewielkich przedsiębiorstw, które dopiero rozkręcają swoją działalność gospodarczą. Dzięki pośrednikowi kurierskiemu można zdobyć olbrzymią przewagę nad swoimi największymi konkurentami. Doświadczony broker to wspaniałe rozwiązanie nie tylko dla tych firm, które prowadzą sprzedaż krajową, ale również dla tych przedsiębiorstw, które wysyłają paczki za granicę.


Zobacz także

Wywiad z ekspertem Rusak Business Services nt. AEO
Dowiedz się jak w 8 krok wybrać system informatyczny na lata
HMI gwarantuje wzrost efektywności pracy użytkowników
Nowe regulacje dot. przewozu towarów wrażliwych
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Wszystkie oferty firm spedycyjnych w jednym miejscu
P3 odnotowało w 2018 roku silny wzrost m.in. dzięki ecommerce
Rozwiązania magazynowe WDX S.A. dla e-commerce
Raport za 2018 dot. logistyki w sklepach internetowych
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA