2018-07-31 | Nowości dla TSL

Chmura do sprzątania

Firmy z branży sprzątającej chętnie wykorzystują nowe możliwości płynące z użytkowania nowoczesnej technologii. Ale od czego zacząć i jaki będzie rzeczywisty efekt? Odpowiedź dają wyniki najnowszych badań nad Tork EasyCube™, oprogramowaniem do zarządzania sprzątaniem obiektów. Wykazano, że sprzątanie w oparciu o dane zmniejsza liczbę godzin poświęconych na pracę o co najmniej 20%, a dozowniki są uzupełniane na czas w 99%.
Chmura do sprzątania (Żródło: Tork)
Branża usług sprzątających ma bardzo obiecujące prognozy ekonomiczne. Oczekuje się, że dochód tego sektora osiągnie 74 miliardy USD do 2022 roku, przy wzroście średnio o 6,2% każdego roku. Pomimo szybkiego wzrostu branży usług sprzątających, istnieją kluczowe wyzwania, z którymi mierzą się zarówno duzi, jak i mali dostawcy. Trzy podstawowe z nich to: niskie marże, duża rotacja personelu i utrata klientów. Szacuje się, że firmy zajmujące się sprzątaniem tracą średnio do 55% klientów każdego roku. Przemysł sprzątający szuka nowych możliwości i rozwiązań, dlatego sprzątanie w oparciu o gromadzenie danych to konkretny przykład korzyści, jakie może przynieść Internet Rzeczy i zaawansowana łączność w sektorze usług dla obiektów.

“Zastosowanie nowych technologii zarówno w celu wsparcia zarządzania obiektami, jak i tworzenia lepszych warunków pracy może stanowić najważniejsze wyzwanie dla specjalistów w tej dziedzinie” – jak podaje Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS) & International Facility Management Association (IFMA).

Tork EasyCube™ to usługa w chmurze, która gromadzi w czasie rzeczywistym dane z połączonych urządzeń. Precyzyjne dane, dostępne w czytelnej aplikacji internetowej, pozwalają kierować personel sprzątający tam, gdzie jest rzeczywiście potrzebny. Czujniki w dozownikach Tork mierzą liczbę gości oraz poziom zużycia wkładów. Informacje uzyskane w aplikacji Tork EasyCube™ pozwalają wyeliminować rutynowe sprawdzanie pomieszczeń.

Tork EasyCube™ ma obecnie ponad 100 klientów – sprawdza się w miejscach o dużym natężeniu ruchu, w parkach rozrywki, centrach handlowych, a także budynkach biurowych i na lotniskach. Działania personelu sprzątającego opierają się na informacjach uzyskiwanych na bieżąco z Tork EasyCube™. Wyniki pokazują dwucyfrowy wzrost w zakresie wydajności pracowników i jakości czyszczenia:

  • 24% mniej czynności sprzątających przy zwiększonej jakości poszczególnych działań
  • Co najmniej 20% godzin zaoszczędzonych dzięki sprzątaniu w oparciu o dane
  • W pełni uzupełnione dozowniki przez średnio 99% czasu

"Jednym z najtrudniejszych wyzwań w branży sprzątającej jest obsługa obiektów o bardzo dużym natężeniu ruchu. Dostęp do danych w czasie rzeczywistym umożliwia pracę w zupełnie nowy, bardziej inteligentny sposób. To rewolucja, której wartość można łatwo udowodnić"- mówi Anna Königson Koopmans, kierownik ds. marketingu europejskiego w firmie Tork Solutions.

Badania wykazują również, że w standardowym modelu sprzatania ok. 89 % kontroli dozowników jest zbędnych. Firma Microsoft rozumie znaczenie pozykiwania danych dotyczących utrzymania higieny w obiektach.

“Firmy obecnie działające na rynku nie mogą pozwolić sobie na ignorowanie korzyści niesionych przez koncepcję Internetu Rzeczy. Jego odrzucenie oznaczałoby rezygnację z wartościowych rozwiązań w czasie, gdy wymagania klientów i konkurencja wyłącznie rosną” - mówi Corine Schep, dyrektor ds. danych, sztucznej inteligencji, zaawansowanej analityki i Internetu Rzeczy na region EMEA w Microsoft.

Sposób czyszczenia oparty na danych zmienia branżę sprzątającą

Opracowując i udoskonalając oprogramowanie do czyszczenia opartego na danych, Tork i Essity współpracują z ekspertami w dziedzinie rozwiązań cyfrowych - Kaj Storbacka, profesor ds. rynków i strategii na Uniwersytecie w Auckland oraz Corine Schep, dyrektor ds. danych, sztucznej inteligencji, zaawansowanej analityki i Internetu Rzeczy na region EMEA w Microsoft pracują nad tym, aby nadal oferować innowacje
i nowe rozwiązania o sprawdzonej wartości.


Zobacz także

Datalogic udostępnia bezpłatnie demo komputera Falcon X4™
LUCA i Politechnika w Opolu stworzyły Centrum Innowacji Logistycznych
Ekociężarówki napędzane gazem ziemnym w DHL
Terminale mobilne Zebra w magazynach ID Logistics
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Zobacz, jak oczyścić dom ze zbędnych przedmiotów
Prosta droga do cyfrowej transformacji przedsiębiorstwa
HMI gwarantuje wzrost efektywności pracy użytkowników
Chmura obliczeniowa wykończy wdrożenia „on-premises”
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA